Kładzenie się do łóżka i cała czynność polegająca na spaniu, jest dla dzieci bardzo skomplikowanym procesem, a czasem nawet niechcianym. Pójście spać oznacza dla nich przecież koniec zabawy! Jednakże dla rodziców, moment gdy dziecko w końcu zaśnie jest chwilą dla samego siebie. Niestety usypianie dziecka nie jest wcale takie proste i często trzeba na to poświęcić kilkadziesiąt minut. Czy da się zrobić coś co pomoże i rodzicom i dzieciom w skróceniu tego nielubianego w całej dobie momentu? Okazuje się, że tak.

Ulubiony bohater na pościeli

Normą jest, że dzieci uwielbiają oglądać bajki i seriale dla dzieci. Czasem nawet udają, że są jednym z bohaterów i razem z innymi walczą ze złymi czarownicami lub bandytami albo po prostu są księżniczkami jakiegoś królestwa. Wielką uciechą jest dla nich kupienie akcesoriów ubrań z wizerunkami bohaterów z bajek i chodzenie w nich 24/7. Jednakże po co ograniczać się tylko do spodni, bluzek czy dodatków? Jeśli dziecko bardzo coś lubi, a wręcz można powiedzieć, że jest zafascynowane, powinno się to wykorzystać jak najlepiej się da. Ten fenomen wykorzystali producenci pościeli. Za pomocą specjalnych narzędzi, na zwykłą pościel nanoszą obraz różnych bohaterów bajek i filmów dziecięcych. Wystarczy, że dzieci je zobaczą, od razu chcą je mieć. Rodzice w takich sytuacjach nie powinni powiedzieć nie! Wprost przeciwnie! Powinni otworzyć swoje portfele i zapłacić za przynajmniej jeden komplet takiej pościeli. W końcu ci bohaterowie mogą ratować stworzenia nie tylko w swoim świecie, ale także rodziców przed niespokojnym lub całkowitym brakiem snu u ich pociech, a przy tym, samym dzieciom zafundują lepszy sen.

Jak to działa?

Bohaterowie bajek utożsamiani są z czymś dobrym, przyjacielskim, chroniącym przed wszelkim złem. Otulenie się kołdrą też nadaje wrażenie ciepła i ochrony przed wszystkim co nas otacza. Połączenie tych dwóch rzeczy może dać nieoczekiwanie pozytywne efekty.

  1. Po pierwsze trzeba wspomnieć, że wyobraźnia dziecka jest bardzo rozwinięta. Często w momencie gdy mają się położyć spać, proszą rodziców o pozostanie z nimi lub o zostawienie zapalonego światła. Powodem są potwory ukrywające się pod łóżkiem lub w szafie, czekające tylko aż opiekun zniknie, by móc przestraszyć dziecko. Ubierając kołdrę w pościel dziecięcą z bohaterem z ulubionej bajki dziecka, można mu powiedzieć, że ich fikcyjny przyjaciel, skoro znajduje się razem z nimi na łóżku, to na pewno go obroni. Skoro tak dobrze radził sobie ze złoczyńcami w telewizorze, zwykłe potworki z szafy nie zrobią na nim wrażenia. Co więcej, pewnie będą się w ogóle bały do nich podejść. Dziecko świadome obecności kogoś kto go będzie bronił, podczas gdy ten będzie w krainie snów sprawi, że będzie spało lepiej i nie będzie się budzić, a nawet jeśli to jego bohater nadal będzie się przy nim znajdować.
  2. Ze względów zdrowotnych, szczególnie u alergików, trzeba zaopatrywać się w pierzyny antyalergiczne. Dzieci, chociaż jest to dla ich dobra mogą ich nie lubić z różnych, tylko im znanych powodów. Jednakże jeśli na pościeli znajdować się będzie ulubiona postać z bajki można dać pociesze przykład. Skoro bohater poradził sobie z taką kołdrą, dziecko również da sobie rade. W końcu nie chcąc być gorszym, zgodzi się pójść grzecznie spać, a rano obudzi się bez swędzącej wysypki na ciele. W efekcie będzie spało lepiej, a to dzięki jednemu wzorowi na pościeli.
  3. Jako ostatni można podać przykład spania w obcym miejscu. Czasami dziecko, samo lub z rodzicami wyjeżdża do miejsca, w którym nigdy przedtem nie było. Spędzenie tam nocy napawa go strachem, nie wspominając o zaśnięciu. Jeśli będącą w tamtym miejscu kołdrę lub koc powlecze się w pościel z bohaterem bajki, dziecko będzie czuło się nieco bezpieczniej. W końcu w swoim otoczeniu będzie widziało coś znajomego, co na pewno go nie skrzywdzi. Tym samym będzie spało lepiej niż jakby wszystko wokół miało być nowe i dotychczas dla niego nieznane.

Pościel dziecięca z bohaterem z bajki Twojego dziecka może wydawać się wydumaną zachcianką, ale w rzeczywistości może dać więcej korzyści niż się wydaje. Pociecha będzie mieć lepszy i zdrowszy sen, a reszta domowników nie będzie musiała co chwile wstawać by sprawdzić czy wszystko gra. Ponadto nie kosztuje ona zwykle więcej niż inne pościele, a może sprawić dziecku dużo radości i nieświadomie wpłynąć na jego zasypianie.

Źródło: Madley.pl – Pościel bawełniana

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here