Prawo spółek bez tajemnic

Podczas tworzenia spółek handlowych przedsiębiorcy napotykają wiele różnych przeszkód. Dla niedoświadczonej osoby sam proces może się wydawać trudny i zawiły. Samo wybranie odpowiedniej formy zakładania nowej działalności może budzić duże wątpliwości. Nie zawsze dany typ spółki okaże się strzałem w dziesiątkę. Z pomocą przychodzą doświadczeni prawnicy – fachowcy, którzy potrafią ocenić ryzyko związane z danym biznesem. Dzięki nim zakładanie spółki jest dużo prostsze i pozwoli lepiej dostosować nową firmę do sytuacji rynkowej.

Profesjonalna obsługa prawna spółek

Usługi kancelarii prawnej to nie tylko rejestracja spółki. Obejmuje ustalenie optymalnych rozwiązań, które są zgodne z obowiązującym prawem. Przed stworzeniem ram prawnych dochodzi do podziału obowiązków, praw i warunków współpracy pomiędzy udziałowcami przyszłego podmiotu.

Proces zakładania spółki

Zanim dojdzie do formalnego założenia spółki, muszą być spełnione pewne warunki. Wszyscy udziałowcy muszą być zaznajomieni z obowiązującymi regułami prawnymi. Ustalenie warunków działania jest dużo ważniejsze niż sama rejestracja spółki Wrocław. Sprawy, które dotyczą bezpieczeństwa finansowego podmiotu i zasady wspólne dla wszystkich stron powinny być udokumentowane w formie pisemnej. W następnych krokach następuje przygotowanie dokumentów związanych z powstaniem spółki. Potem został ostatni krok – zakładanie spółki online, które jest tylko formalnością. Nowy podmiot widnieje w rejestrach KRS i posiada osobowość prawną, dzięki czemu może funkcjonować zgodnie z prawem. W dalszym toku usługi prawnicze polegają na bieżącym wsparciu, które jest niezbędne w ramach funkcjonowania spółki.

Obsługa prawna 

Dla istniejącego podmiotu potrzebna jest obsługa prawna, która obejmuje różnorodne obszary tematyczne:

  • przeprowadzanie zmian statutowych, aneksowanie umów i zmiany zapisów,
  • tworzenie rozwiązań dla podmiotów prawnych – pomoc przy sprzedaży udziałów, zmiany wysokości kapitału zakładowego, zmiany personalne w radach nadzorczych, zmiana zakresu działalności,
  • profesjonalne usługi księgowe dla spółek,
  • pełna obsługa dla klienta w całym okresie działalności spółki, usługi konsultingowe,
  • doradztwo w zakresie prawa podatków,
  • uczestnictwo i dokumentacja przebiegu posiedzeń organów spółki i zgromadzeń wspólników.

Pomoc prawna dla osób prawnych jest niezbędna również w nietypowych sytuacjach, które wykraczają poza standardowy zakres świadczonych usług. Do tego celu służy pomocą obsługa prawna spółek Wrocław. Doświadczenie w obszarze funkcjonowania podmiotów korporacyjnych pozwala na rozwiązywanie spraw konfliktowych oraz na skuteczną egzekucję i dochodzenie roszczeń od nierzetelnych współpracowników i kontrahentów.

Profesjonalna likwidacja spółki

Działalność prawna dotyczy nie tylko zakładania spółek i prowadzenia obsługi prawnej działających podmiotów. Jest skierowana również do spółek, które chcą zakończyć działalność. Obejmują takie zagadnienia jak wykreślenie podmiotu z KRS oraz likwidacja spółki. Dzięki profesjonalnej obsłudze prawnej cały proces jest bezpieczny, w pełni legalny i wygodny dla wszystkich stron.

Zagadnienie, jakim jest prawo spółek i pełna obsługa prawna jest bardzo szerokie. Dla przedsiębiorcy nie jest możliwe, aby w pełni poznał wszystkie niuanse związane z obsługą prawną spółki. Dlatego warto skonsultować się z profesjonalną kancelarią, która posiada doświadczenie i duże możliwości w kwestiach prawno – podatkowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here