Znowu zapomniałeś o ważnej sprawie? A może zgubiłeś gdzieś klucze? Nie pamiętasz PIN-u do telefonu? Masz dużo obowiązków i nie masz czasu na wypoczynek? Jesteś przemęczony i zestresowany? To nie jest tylko Twój problem!

Coraz więcej ludzi boryka się ostatnimi czasy z natłokiem zadań. Napotykamy na bardzo dużo sytuacji, w których musimy szybko reagować, decydować o czymś. Jesteśmy przytłoczeni wszystkimi obowiązkami, nakładanymi na siebie i to przez nas samych. To wszystko powoduje, że żyjemy bardzo często w ciągłym stresie. Jeszcze poprzednie pokolenie nie było narażone na tak często pojawiające się czynniki wywołujące w nas to niekorzystne uczucie. Powszechnie wiadome jest czym skutkuje prowadzenie takie trybu życia. Jak więc można sobie pomóc, gdy nie bardzo możemy zmienić środowisko, pracę czy studia?

1. Krótka drzemka. Wystarczy chociażby 15 minut wytchnienia w ciągu dnia, kiedy na chwilę się zatrzymamy, odprężymy. Zamknięcie oczu i odcięcie się od natłoku zadań przez kwadrans spowoduje, że nabierzemy sił, zrelaksujemy się i będziemy mogli efektywnie podejmować następne obowiązki.

2. Spacer. Bardzo korzystny jest zwłaszcza gdy prowadzimy siedzący tryb życia. Gdy mamy dużo zajęć na studiach, albo mamy pracę w biurze, warto dotlenić organizm i poprawić krążenie.

3. Śmiech. Jest lekarstwem na stres. Gdy śmiejemy się, jesteśmy bardziej szczęśliwi i to nawet jeśli próbujemy się śmiać „na siłę”. Warto też uśmiechnąć się do kogoś obok. Wtedy nie tylko Ty będziesz czuł się lepiej.

Sposobów na radzenie sobie ze stresem jest bardzo dużo. Każdy powinien wypracować sobie umiejętność walki z nim. Nie dajmy się mu pokonać. Powodzenia!

www.snikersik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here