Schudnąć bez wyrzeczeń - co jeść?

Nadprogramowe kilogramy nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale i są szkodliwe dla zdrowia. Zaniedbanie ich może doprowadzić do takich stanów jak: cukrzyca, choroby serca, choroby układu oddechowego, zaburzeń hormonalnych, ale i także psychologicznych. Chcąc schudnąć, często ludzie wybierają restrykcyjne diety, które na krótką metę potrafią zdziałać cuda, ale w późniejszym czasie wracają do nas w postaci efektu jojo. Schudnięcie nie musi być wyrzeczeniem, jeśli wiemy jakie produkty wybierać.
Co jesc by schudnac? Przede wszystkim wybierajmy dobrej jakości białko – jest dłużej trawione, a co za tym idzie daje dłuższe uczucie sytości oraz znacząco przyśpiesza przemianę materii. Znajdziemy je w takich produktach jak chude mięso, ryby, jajka oraz warzywa strączkowe.
Chleb, bułki, ciasteczka oraz inne produkty węglowodanowe zamień na produkty zbożowe, ale tylko te pełnoziarniste. Brązowy ryż, grube kasze czy to płatki owsiane – one dostarczają niezbędne witaminy B, pomocne przy odchudzaniu.
Boimy się tłuszczy, a tak naprawdę są one niezbędne do straty kilogramów! Trzeba wybierać te, które są zdrowe i dostarczają odpowiednią energię a są to np. olej kokosowy, olej lniany, olej rzepakowy, a także z tłustych ryb morskich.
Warzywa i owoce. O ile z warzyw możemy jeść praktycznie wszystko, tak z owocami trzeba uważać – zawierają duże ilości cukrów prostych, ale są takie, na które możemy sobie pozwolić: maliny, jeżyny, borówki itp.
Jeśli chcemy schudnąć to tylko i wyłącznie z głową. Jest wiele zdrowych zamienników, a nie trzeba się katować głodówkami.

www.guzikcidotego.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here