W dzisiejszych czasach wielu ludzi stawia na wygodę. Nie chce nam się wykonywać wielu czynności związanych z codziennością. Z roku na rok jesteśmy coraz bardziej leniwi. Coraz częściej słyszymy o walce człowieka z otyłością. Nieodpowiednie odżywianie w połączeniu z brakiem aktywności fizycznej skutkuje nadwagą, oraz problemami zdrowotnymi. Szukamy wymówek, wolimy spędzać wolny czas przed telewizorem. Swoje lenistwo tłumaczymy brakiem czasu. Ciężko nam podjąć wyzwanie jakim jest codzienny trening ciała. Czas leci, kilogramów przybywa coraz więcej. Jak zmobilizować się do rozpoczęcia pracy nad samym sobą? Jak nie odkładać treningu na tak zwane „jutro”?
Korzyści płynące z uprawiania sportu dla wszystkich są sprawą oczywistą. Poprawa wydolności fizycznej, zmniejszenie swojej masy ciała, poprawa krążenia krwi, lepsze samopoczucie, to tylko namiastka superlatyw płynących z treningu. Piękno zdrowego ciała jest odpowiedzią na pytanie ” dlaczego warto uprawiać sport ?”. Aktywność fizyczna jest lekiem dla ludzi, którzy miewają problemy z zasypianiem. Sport, to także zwiększenie odporności swojego organizmu. Codzienna dawka zmęczenia sportowego jest również zastrzykiem endorfin. Po treningu czujemy się lepiej, zmienia się też nasze myślenie. Dotleniony mózg pracuje na wyższych obrotach. Codzienna praca nad sobą uczy nas wytrwałości, cierpliwości i pokory. Sport bardzo dobrze wpływa na nasze stawy. Starsze osoby, które są aktywne fizycznie rzadziej miewają problemy zdrowotne. Potrafią dłużej cieszyć się życiem seksualnym, ponieważ zdrowe zmęczenie prowadzi do zwiększenia libido naszego organizmu.
Sumienna praca nad własnym ciałem daje nieskończenie wiele korzyści dla naszego organizmu. Nie warto szukać wymówek i tłumaczyć się swoim lenistwem. Pierwsze efekty na pewno motywują nas do dalszej pracy. Nie należy się poddawać na samym początku, gdy jest nam ciężko. Wszystko przychodzi z czasem. Niektórzy sportowcy na swoją kondycję pracują całe życie. Wymarzona sylwetka jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy wytrwała praca, trochę wyrzeczeń i samozaparcia.