Mnóstwo roślin sprowadzanych jest z innych krajów pod postacią suplementów diety lub kosmetyków – w tej chwili bowiem poszukujemy wszyscy możliwie jak najbardziej naturalnych produktów, wspomagających zdrowie ciała oraz poprawiających wygląd. Świetlik lekarski jest jedną z tych roślin, które można spotkać na terenie Polski – a do tego posiada mnóstwo pozytywnych cech! Najbardziej znany jest ze zbawiennego wpływu na narządy wzroku, jednak to tylko jedno z jego działań. Co warto o nim wiedzieć?

Świetlik lekarski – informacje
Świetlik lekarski (nazywany inaczej świetlikiem łąkowym) to roślina, którą można spotkać na całym obszarze Europy – w tym również i w Polsce. Jest rośliną pospolitą, jednak nie odbiera jej to wcale leczniczych cech! Należy do rodziny zarazowatych i osiąga wysokość do 30 centymetrów. Zasiedla łąki, lasy, torfowiska – najlepiej się czuje na terenach podmokłych.

Świetlik lekarski dla duszy i ciała
Jak sama nazwa wskazuje, świetlik lekarski znalazł szerokie zastosowanie lecznicze. Wpływa przy tym zarówno na nasze samopoczucie, jak i na zdrowie naszego ciała. Jeśli chodzi o to pierwsze zagadnienie, roślina ta może przyczynić się między innymi do uporania się z bólami głowy, jak również zadziałać łagodząco przy bezsenności. W przypadku zaś wpływu na nasze ciało, świetlik lekarski przyczynia się między innymi do złagodzenia chorób żołądka i wątroby, poradzenia sobie z zaburzeniami trawienia, jak również hamują wydzielanie histaminy (stąd też znajdują zastosowanie w kroplach do oczu dla alergików). Świetlik działa przeciwzapalnie, ściągająco oraz antybakteryjnie. To roślina, która od lat wspiera nasze zdrowie, a ostatnio – na fali mody na ekologię oraz powrót do natury – coraz więcej osób poszukuje informacji na jej temat.

Świetlik lekarski – działanie kosmetyczne
Świetlik może nie tylko pomóc nam od wewnątrz, lecz również zadziałać od zewnątrz – dlatego warto sięgać po kosmetyki, w których składzie go znajdziemy. Oczywiście, powinny to być kosmetyki od sprawdzonego producenta, naturalne i ekologiczne – jest to bowiem gwarancja jakości i pozytywnego działania. Laboratorium Kosmetyczne Ava od wielu lat produkuje kosmetyki na bazie naturalnych produktów – również i te ze świetlikiem lekarskim. Szczególnie powinny się nimi zainteresować osoby ze skłonnością do uczuleń i podrażnień – przyniosą im ulgę! Firma powstała w 1961 roku, zatem posiada duże doświadczenie, a szereg zadowolonych klientów bardzo poleca towary tego producenta. Oczywiście, kto chce, może również wspomóc kurację odwarem ze świetlika lekarskiego, przygotowanym samodzielnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here