Rozwój technologii dał początek wielu zmianom, które zauważamy we wszystkich sferach życiowych. Z roku na rok rozmaite gadżety towarzyszą nam coraz częściej, stanowiąc jednocześnie innowacyjne rozwiązania. Urządzenia technologiczne okazują się niezwykle praktyczne również w nauce, dlatego widok ucznia czy studenta z tabletem nikogo już nie dziwi. Dzieje się tak ze względu na jego wielofunkcyjność, która ukryta jest w niewielkich rozmiarach i wadze, dając możliwość dużej mobilności. Jeśli decydujemy się na zakup właściwego tabletu dla naszego dziecka, bądź chcemy kupić właściwe urządzenie na czas naszych studiów, warto zwrócić uwagę na poszczególne parametry.

Tablet do nauki – dlaczego warto kupić?

Sala wykładowa wypełniona studentami z laptopami na biurkach stała się codzienną rzeczywistością. Z tym jednak, że ciężkie komputery są sukcesywnie wypierane przez mniejsze, bardziej poręczne urządzenia mobilne. Tablety wydają się również niezwykle praktyczne w przypadku uczniów, którzy zważając na szybki postęp technologiczny, powinni być już od najmłodszych lat oswajani z jego produktami. Ponadto dzieci uwielbiają korzystać z dotykowych ekranów, dlatego tablet może stanowić doskonałą pomoc dydaktyczną w ciekawej, przystępnej dla nich formie.

Jeśli chcemy zainwestować w wysokiej klasy sprzęt powinniśmy sparwdzić autoryzowany salon Samsung. Jego ofertę w postaci gazetki promocyjnej znajdziemy na https://samsung.okazjum.pl/

Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu?

W zakupie właściwego tabletu, który ma służyć nam lub naszemu dziecku w trakcie nauki, warto zwrócić uwagę na trzy parametry: system operacyjny, przekątną matrycy, a także pojemność akumulatora.

iOS, Windows czy Android? Nie trudno domyślić się, że za każdym systemem operacyjnym przemawiają korzyści i wady. Na iOS znajdziemy mnóstwo przydatnego oprogramowania, niestety w znacznej części jest ono płatne. Z kolei zaletą Androida jest możliwość modyfikowania systemu oraz duża liczba darmowych aplikacji, które zadbają nie tylko o edukację i rozrywkę dziecka, ale pozwolą sprawować kontrolę nad jego poczynaniami przez rodziców. Windows natomiast niesie ze sobą te same wrażenia użytkowe na tabletach, co na laptopach. Ponadto daje możliwość podłączenia wszelkiego rodzaju peryferia oraz uruchomić profesjonalne oprogramowania, które przeznaczone są na pecety. Z uczniowskiej oraz studenckiej strony to właśnie Android lub Windows wydają się być najsensowniejszym rozwiązaniem.

Wielkość ekranu

Przeznaczenie tableta determinuje również jego wielkość, stanowiącą bardzo ważne kryterium. Oczywiste jest, że im większa przekątna wyświetlacza, tym większy komfort użytkowania, ale również mniejsza poręczność i mobliność urządzenia. Tablety do nauki, zwłaszcza w przypadku dzieci, powinny mieć rozmiary dostosowane do dłoni użytkownika oraz powinny zajmować jak najmniej miejsca w plecaku. Niezależnie od wielkości przekątnej ekranu, nie można również zapomnieć o rozdzielczości wyświetlacza, tak zwanego HD.

Bateria

Również czas pracy jest niekwestionowanym aspektem, który należy brać pod uwagę przy zakupie tabletu do nauki. Wybierając urządzenie musimy pamiętać, że powinno ono wytrzymać tak długo, jak trwają zajęcia lub lekcje, czyli około 5-6 godzin. Na rynku można kupić modele tabletów, które zapewniają nawet ponad 10 godzin ciągłej pracy, np. marki Lenovo. Musimy jednak pamiętać, że czas pracy baterii jest uzależniony od rozdzielczości ekranu oraz z jakich modułów łączności korzysta użytkownik.

Wydajne tablety w atrakcyjntch cenach odnajdziemy w sklepach sferis.promoceny.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here