Wędrówka dolinami polskich rzek może się okazać idealną propozycją spędzania czasu w sposób aktywny i pouczający zarazem. Wisłoka to jedna z tych rzek, które mogą zaskoczyć swymi walorami oraz niezwykłym otoczeniem. Co warto zobaczyć w czasie wycieczki doliną tej rzeki?
Dolina Wisłoki to obszar, który może zachwycić każdego miłośnika geografii oraz turystyki. Liczy ona sobie 164 km długości, a na odcinku tym pokonuje wiele ciekawych miejsc. Rzeka ta zaczyna swój bieg na terenie Beskidu Niskiego, przepływa też przez malowniczy obszar Pogórza Jasielskiego oraz Kotliny Sandomierskiej. Wisłoka wpada do Wisły w rejonie wsi Ostrówek.
Wisłoka przyciąga pięknymi widokami, jednak największą radość związaną z wędrowaniem tą doliną mogą odczuć miłośnicy historii. Już w okresie średniowiecza nad brzegami tej rzeki dynamicznie rozwijało się osadnictwo, przy czym największa ilość osad powstawała w górnej części doliny. Dziś do najważniejszych miast nad tą rzeką zaliczają się takie ośrodki miejskie, jak Dębica, Jasło czy też Mielec. Są to piękne miasta, które chętnie odwiedzają turyści chcący w czasie wycieczki po tej części Polski poznać nie tylko piękne krainy, ale też przeszłość regionu.
Wycieczki doliną tak pięknej rzeki, jaką jest Wisłoka, mogą każdemu miłośnikowi podróży sprawić wiele radości. Malownicze tereny nad tą rzeką zachwycają każdego, a ciekawe miasta leżące nad Wisłoką przyciągają wspaniałymi zabytkami.

www.travelneo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here