Wakacje tuż tuż, zapewne większość z nas ma już konkretne plany, ustalone terminy, zamówione wycieczki i urlopy w terminarzach. Uczniowie od dawna odliczają czas do końca roku, czy to z uwzględnieniem weekendów czy też pomijając dni wolne od nauki, a biura podróży już mogą liczyć pierwsze zyski.

Według raportu Mondial Assistance, firmy zajmującej się sprzedażą ubezpieczeń turystycznych, 10.8 mln Polaków wybrało wypoczynek w ojczyźnie, a 5.1 mln będzie zwiedzać zagranicę. Krajem najczęściej wybieranym przez tych drugich jest Grecja – na wakacje do niej pojedzie 16% wczasowiczów. Jednocześnie odnotowuje ona wzrost popularności w stosunku do minionych lat. Dalsze najchętniej zwiedzane miejsca w tym roku to kolejno: Chorwacja, Włochy, Hiszpania, Turcja, Wielka Brytania, Niemcy, Bułgaria, Portugalia i Wyspy Kanaryjskie, które mimo faktu, że należą do Hiszpanii, traktowane są jako odrębny kierunek wakacyjnych wojaży.

Wprawdzie w 2015 roku na wakacje wyjedzie więcej Polaków, to jednak 46% nie planuje żadnych wycieczek. Najczęściej podawaną przez nich przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak środków pieniężnych na wakacyjną podróż. Problem ten dotyka połowę spośród zapytanych. Jeśli chodzi o koszty związane z naszymi wyprawami, to średnio cena wynosi 1778 zł za osobę. Oczywiście, jest duża różnica między kierunkami bliższymi, w granicach kraju, a dalszymi, poza Polską. Średnia cena za spędzenie wakacji w ojczyźnie wynosi 1321 zł za osobę, a poza granicami jest to 2608 zł.

Badanie przeprowadzono w dniach 5 – 28 V 2015, a zapytanych zostało 2000 Polaków.

www.espoleczni.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here