W stolicy na najmłodszych czeka wiele interesujących atrakcji. Możemy wybrać się do popularnego Centrum Nauki Kopernik. Możemy zwiedzić Stadion Narodowy albo wjechać na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Na uwagę zasługują również warszawskie muzea – wiele z nich przygotowało także specjalne ekspozycje i warsztaty dla dzieci.

Przy przygotowywaniu wyjazdu z dzieckiem do Warszawy warto zwrócić uwagę również na znajdujące się w stolicy muzea. Maluchy mogą bawić się w nich świetnie – zdobywać nową wiedzę, poznawać świat, poszerzać swoje horyzonty.

Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka w Muzeum Etnograficznym

Maluchy mogą zapoznać się tutaj z różnymi kulturami poprzez przeglądanie ekspozycji nazywanych Księgami. W muzeum organizowane są także różne warsztaty muzyczne i plastyczne dla najmłodszych.

Muzeum Fryderyka Chopina

Muzeum zostało stworzone jako oddziałujące na zmysły. Dla dzieci stworzono specjalną salę z różnymi multimedialnymi atrakcjami, za pomocą których można zapoznać się bliżej z osobą kompozytora oraz jego twórczością.

Muzeum Wojska Polskiego 

Wizyta w tym muzeum może przypaść do gustu chłopcom, ale również dziewczynki będą modły spędzić w nim udany czas. W Muzeum Wojska Polskiego możemy zobaczyć ciężki sprzęt z okresu I i II wojny światowej, a także starsze oręże sięgające nawet czasów średniowiecznych.

Muzeum Powstania Warszawskiego

W muzeum znajduje się Sala Małego Powstańca, w której dzieci mogą zapoznać się z życiem i walką na warszawskich ulicach. Maluchy mogą zobaczyć teatrzyk, posłuchać piosenek powstańczych, pograć w gry, wcielić się w rolę listonosza albo sanitariuszki.

Muzeum Domków dla Lalek

To muzeum znajdujące się w Pałacu Kultury i Nauki i prezentuje różnorodne domki dla lalek z różnych zakątków świata. To bardzo ciekaw kolekcja!

Muzeum Ewolucji PAN

To właśnie w nim możemy zobaczyć szkielet tyranozaura, ale również wiele innych ciekawych ekspozycji poświęconych ewolucji. To kapitalny wybór dla dzieci zainteresowanych biologią i archeologią.

To tylko niektóre atrakcje dla dzieci w Warszawie – zapraszamy także do podzielenia się swoimi propozycjami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here