Dwudziesty pierwszy wiek to z całą pewnością wiek nowych i prawie nieograniczonych możliwości. Rozwój internetu pozwala nam na dotarcie do ludzi z całego świata. Jest to prawie niekończąca się szansa na rozwijanie naszych pasji i dzielenie się nimi z całym światem. Jednym z ciekawszych narzędzi pozwalającym rozwijać nasze hobby za pośrednictwem sieci jest blogowanie.

Sam zwrot blog powstał z połączenia słów web i log, co oznacza dziennik internetowy/sieciowy. Obecnie ta forma docierania do ludzi jest powszechna w użytku i wykorzystywana jest przez wielu specjalistów, dziennikarzy czy nawet przez co niektóre firmy. Wszystko to za sprawą tego, że stworzenie własnego bloga jest banalnie proste, a obsłużenie go jeszcze prostsze. Jak więc zasadniczo ruszyć z własnym blogiem?

Pierwsza rzeczą za którą musisz się zabrać to wybór tematyki. Oczywiście można tworzyć blogi ogólnotematyczne, jednak zasadniczo, to właśnie te sprecyzowane i tematyczne serwisy cieszą się największą popularnością. Skupienie się na jednym temacie i pogłębianie go pozwala Ci stać się ekspertem w danej branży, a jak wszyscy wiemy – każdy lubi posłuchać kogoś, kto na dany temat ma coś mądrego do powiedzenia. To właśnie dzięki takiemu podejściu ludzie piszący blogi są w stanie często nawet się z tego utrzymywać, a co niektórzy dzięki takiej strategii nawiązali współpracę z topowymi markami działającymi w danym segmencie. Po wyborze dziedziny, warto zastanowić się nad nazwą – dobrze by było, jeśli nawiązywałaby lub kojarzyłaby się z tematyką którą chcesz poruszać, to na pewno przyśpieszy zdobywanie odbiorców. Ważne również, aby dokładnie przemyśleć, czy branża którą wybraliśmy na pewno jest nam bliska i czy czujemy się w niej chociaż trochę pewnie. Raczej nie wskazane jest, aby w trakcie budowy pozycji swojego bloga w internecie zmieniać kompletnie dziedzinę o której piszemy.

Ostatnim krokiem jaki należy wykonać, aby rozpocząć naszą przygodę z blogowaniem, to znalezienie platformy na której postawimy nasz serwis. W google po wpisaniu odpowiedniej frazy znajdziemy co najmniej kilka godnych uwagi serwisów hostingowych dla blogów, które całkowicie za darmo tworzą dla nas infrastrukturę strony. Jedynym czym się odpłacamy, to często nazwa hosta w domenie naszego bloga. Często za nie wielką opłatą możemy wykupić nasz indywidualny adres, jednak na to przyjdzie pora później. Po wyborze serwisu i wygenerowaniu strony, nam pozostaje jedynie dopełnienie formalności, czyli wstawienie naszych tekstów w odpowiednie miejsca, wybór szablonu no i napisanie naszego pierwszego wpisu! Później możemy udostępnić go na naszej tablicy na facebook’u albo podesłać znajomym. Oczywiście, istnieje jeszcze masa innych rzeczy, które mogą usprawnić naszego bloga, jednak dla kogoś kto zaczyna, podstawą jest pisanie i jeszcze raz pisanie! Cała reszta przyjdzie z czasem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here