Wymiana świec w aucie

W dzisiejszym świecie mimo tak zaawansowanej myśli technicznej, nie możemy zapomnieć, aby w swoim samochodzie wymienić świece.
Dawniej wymiana świec zapłonowych podczas przeglądu był\a niemal tak oczywista, jak wymiana oleju silnikowego, filtrów oleju oraz paliwa.
Co ile wymiana świec?
Obecnie świece wymienia się w zależności od ich typu oraz tego, w jakim silniku pracują. Wymianę taką należy wykonywać, w zależności od wymagań producenta – czyli od 30 do 100 tysięcy kilometrów.
Pierwszymi objawami, które wskazują na zużycie świec są gorsze osiągi oraz większe zużycia paliwa. Każdy kierowca powinien bacznie zwracać uwagę i jeżeli zauważy podobne objawy, powinien pojechać do warsztatu samochodowego, w celu ich wymiany.
Przypadki, w których to świeca przestaje całkiem działać, zdarzają się niezwykle rzadko. Jednak w takim przypadku może dojść do poważnej awarii silnika.
Równie ważnym elementem jest też wymiana przewodów wysokiego napięcia oraz jeżeli zajdzie taka potrzeba to cewki zapłonowej. W nowoczesnych samochodach, cewki montowane są na świecach, w związku z tym patentem nie potrzebujemy już przewodów.
Kupując nowe świece zapłonowe do auta, nie możemy stosować takich, które nie są dopuszczone do naszego pojazdu przez producenta. W tym wypadku, ważne są wymiary, kształt oraz wartość cieplna, która określa nam, w jakim zakresie temperatur taka świeca może pracować w konkretnym samochodzie. Producenci przewodów zapłonowych zwykle nie określają ich wymiany, ale wskazane jest aby na każdym przeglądzie sprawdzić ich zużycie.

www.pozytywnazmiana.pl

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala3/domains/bytovia.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here