Wymiana świec w aucie

W dzisiejszym świecie mimo tak zaawansowanej myśli technicznej, nie możemy zapomnieć, aby w swoim samochodzie wymienić świece.
Dawniej wymiana świec zapłonowych podczas przeglądu był\a niemal tak oczywista, jak wymiana oleju silnikowego, filtrów oleju oraz paliwa.
Co ile wymiana świec?
Obecnie świece wymienia się w zależności od ich typu oraz tego, w jakim silniku pracują. Wymianę taką należy wykonywać, w zależności od wymagań producenta – czyli od 30 do 100 tysięcy kilometrów.
Pierwszymi objawami, które wskazują na zużycie świec są gorsze osiągi oraz większe zużycia paliwa. Każdy kierowca powinien bacznie zwracać uwagę i jeżeli zauważy podobne objawy, powinien pojechać do warsztatu samochodowego, w celu ich wymiany.
Przypadki, w których to świeca przestaje całkiem działać, zdarzają się niezwykle rzadko. Jednak w takim przypadku może dojść do poważnej awarii silnika.
Równie ważnym elementem jest też wymiana przewodów wysokiego napięcia oraz jeżeli zajdzie taka potrzeba to cewki zapłonowej. W nowoczesnych samochodach, cewki montowane są na świecach, w związku z tym patentem nie potrzebujemy już przewodów.
Kupując nowe świece zapłonowe do auta, nie możemy stosować takich, które nie są dopuszczone do naszego pojazdu przez producenta. W tym wypadku, ważne są wymiary, kształt oraz wartość cieplna, która określa nam, w jakim zakresie temperatur taka świeca może pracować w konkretnym samochodzie. Producenci przewodów zapłonowych zwykle nie określają ich wymiany, ale wskazane jest aby na każdym przeglądzie sprawdzić ich zużycie.

www.pozytywnazmiana.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here