Zabieg HIFU – na czym polega i kiedy się mu poddać

Zabieg HIFU coraz częściej gości w ofertach profesjonalnych salonów kosmetycznych. Jest to metoda innowacyjna, nowoczesna dla której znaleziono wiele zastosowań. Jak wykorzystywana jest w kosmetyce?

Zabieg HIFU – cel zabiegu

Opisywany zabieg HIFU działa przy wykorzystaniu dwóch zjawisk. Mowa tutaj o zjawiskach termicznym i mechanicznym. Pierwsze to absorbowanie przez tkankę ultradźwięków i wzrost temperatur prowadzący do koagulacji tkanki. Drugie zjawisko, czyli mechaniczne to wytwarzanie się pęcherzyków gazu wewnątrz komórki powodujące wzrost ciśnienia. W efekcie zostaje zniszczona struktura komórki. Jaki jest cel tych dwóch zjawisk? Przede wszystkim regeneracja i odnowa komórek. To właśnie te aspekty wpływają na pozytywny wygląd skóry.

Zabieg HIFU – efekty

Wspomniana odnowa i regeneracja potrzebna jest najczęściej w okolicach twarzy i szyi. To właśnie tutaj pojawiają się niepożądane zmiany takie jak zmarszczki, obwisła skóra i utrata owalu. Zabieg HIFU sprawia, że zmarszczki zostają zredukowane, owal twarzy poprawiony i odmłodzony, a cały proces starzenia opóźniony. Bardzo ważne jest jeszcze jedno zastosowanie zabiegu HIFU. Mianowicie skierowanie wiązki ultradźwięków w okolice brzucha i talii skutkuje zmniejszeniem tkanki tłuszczowej, a także wymodelowaniem sylwetki. Taki efekt jest szczególnie pożądany przez osoby, które w bardo krótkim czasie zrzuciły nadprogramowe kilogramy. Wówczas ich skóra pozbawiona jest elastyczności, którą może przywrócić zabieg HIFU.

Zabieg HIFU – zalecenia pozabiegowe

Każda osoba, która poddaje się zabiegowi HIFU musi liczyć się z pewnymi zaleceniami dotyczącymi pewnego okresu po jego wykonaniu. W tym przypadku specjalista wykonujący zabieg np. z https://salonpieknecialo.pl/ zaleci zachowanie szczególnej ostrożności, by nie doprowadzić do podrażnienia wrażliwej skóry. Mowa tutaj o około tygodniu przez okres którego należy szczególnie uważać. Ważnym jest by w tym czasie stosować jedynie delikatne, sprawdzone kosmetyki. Nie należy złuszczać skóry i stosować peelingu. W pierwszej dobie po wykonaniu zabiegu trzeba uważać także podczas żucia i śmiania się. Koniecznym jest wstrzymanie się od wysiłku fizycznego. Co istotne w ciągu miesiąca od wykonania zabiegu nie można przyjmować leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Wyjątkiem będzie paracetamol. Tylko wówczas osoba poddana zabiegowi nie narazi się na pojawienie komplikacji i niechcianych skutków ubocznych. Każdą wątpliwość powinna skonsultować z osobą przeprowadzającą zabieg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here