Ten niezwykły region ma się czym pochwalić, choć czekające tu na turystów zabytki i atrakcje nie są zbyt dobrze znane. Na co warto zwrócić uwagę w czasie wycieczki po tak niezwykłym regionie, jakim jest Zaolzie? Oto kilka propozycji dla ciekawych świata turystów.

Zaolzie i jego zabytki sakralne
Wielu ciekawszych wrażeń dostarczy nam wycieczka śladem kościołów katolickich. Nie brak ich na terenie Zaolzia, a w gronie tych najciekawszych znajdują się obiekty w takich miejscowościach, jak kościoły w Błędowicach Dolnych oraz w Gnojniku. Nie brak też na terenie Zaolzia ciekawych świątyń ewangelickich. Spotkać się z nimi można m. in. w Błędowicach Dolnych oraz w Bystrzycy. Ciekawie prezentuje się też zbór w Ligotce Kameralnej. To interesujący zabytek z lat 80-tych XVIII stulecia. Zabytki sakralne to również drewniane kościoły, które mogą oczarować swą formą i ciekawym wystrojem. Gdzie szukać takich zabytków? Z ciekawymi przykładami zaolziańskiej architektury drewnianej można się spotkać m. in. w Gutach, Marklowicach oraz w Nydku.

Najciekawsze rezydencje magnackie Zaolzia
W czasie wycieczki po terenie Zaolzia warto też przyjrzeć się tak ciekawym zabytkom, jakimi są dawne rezydencje magnackie. Wśród tych zabytków wyróżnia się zamek Beesów w Raju, godnym polecenia obiektem jest też pałac Larischa we Frysztacie. Kto chce lepiej poznać Zaolzie, tego może zainteresować też neoklasycystyczny pałac w Gnojniku.

www.beautifulnight.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here