Zakup nagrobka

Wybór odpowiedniego nagrobka to jedna z ostatnich rzeczy, którą możemy zrobić dla bliskiej nam osoby. Wybór płyty nagrobnej nie jest łatwym zadaniem. Często jesteśmy przytłoczeni żałobą na tyle, że nie orientujemy się w tej tematyce, podejmując decyzje zupełnie pochopnie. Oddając cześć zmarłemu, warto jednak poświęcić uwagę na detale, które mają ogromne znaczenie. Na co więc zwracać uwagę, stawiając nagrobek? Gdzie możemy szukać pomocy? Odpowiedzi na te i inne pytania, znajdziesz poniżej.

Nagrobek – jaki kamień wybrać?

Każdy szanujący się zakład kamieniarski, powinien posiadać w swojej ofercie produkty wykonane z kamienia takiego jak: marmur, granit i piaskowiec. Pierwszy z nich, z racji tego, że nie występuje na terenie naszego kraju, używany jest niezmiernie rzadko. Wpływa na to również jego cena. Polski klimat znacznie przyczynia się także do erozji tego surowca. Dlatego największym zainteresowaniem cieszą się głównie nagrobki granitowe. Popularnym materiałem jest także trzeci z nich – piaskowiec. Ten jednak wymaga od nas częstej pielęgnacji. Nagrobki Poznań udzielą wszelkich informacji i pomogą w doborze odpowiedniego surowca.

Jaki rozmiar nagrobka wybrać?

Standardowo wybór dotyczy dwóch rodzajów pochówków. Wybór wiąże się z ilością osób, które mają być pochowane w jednym grobie. Są to:

  • nagrobki pojedyncze – o rozmiarze 190×90 cm
  • nagrobki podwójne – o rozmiarze 190×150 cm

Wiele zakładów kamieniarskich, w tym nagrobki Poznań, oferuje również wymiary niestandardowe. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb klienta. Często również jest to dyktowane wielkością miejsca dostępnego na cmentarzu oraz wytycznymi administracji cmentarza.

Wybór tablicy i napisów

Wybór tablicy uwarunkowany jest przeznaczeniem nagrobka. Tablice na nagrobkach pojedynczych i podwójnych będą różnić się od siebie rozmiarem. Na ich powierzchni zwykło się umieszczać piaskowany lub wykonany z mosiądzu, obok którego widnieją wizerunki świętych lub różnego rodzaju ozdobniki. Wiele firm oferuje także możliwość umieszczenia na tablicy fotografii osoby zmarłej.

Wybór napisów dotyczy zazwyczaj materiału, z którego chcemy, by zostały wykonane. Litery można wykonać za pomocą kucia, z metalu lub piaskowane. Kucie metali to technika, która znana jest ludzkości od czasów starożytnych. Nic dziwnego więc, że kuszą swoim dystyngowanym wyglądem. Jeżeli jednak zależy nam na zminimalizowaniu kosztów pochówku do minimum, warto sięgnąć po litery metalowe, które mocuje się za pomocą kleju.

Gdzie szukać pomocy? – nagrobki Poznań i Swarzędz

Jeżeli szukasz sprawdzonej firmy, dla której kamieniarstwo to pasja – najlepiej będzie udać się z poradą do eksperta w tej dziedzinie. W tym regionie istnieje wiele przedsiębiorstw świadczących tego typu usługi. Jeżeli jednak chcesz mieć pewność, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik – i bez zbędnych formalności, warto skorzystać z pomocy usług kamieniarskich nagrobkikatarzynska.pl. Polecana przez nas firma to ekspert w dziedzinie kamieniarstwa, która podchodzi z troską do potrzeb swoich klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here