zakupy internetowe

Zakupy internetowe to obecnie bardzo popularna forma zakupywania przedmiotów. Są one bardzo wygodne, ponieważ możemy je zrobić w każdym miejscu i o każdej porze, wystarczy nam jedynie dostęp do internetu. Nie musimy czekać na sezon zimowy, żeby kupić sobie nowe narty, czy na sezon letni, żeby kupić sobie okulary przeciwsłoneczne. Jest to bardzo duża wygoda, ale również ułatwienie. Dużo ludzi w celu zaoszczędzenia kupuje przedmioty używane z portalu OLX. Niestety pojawia się na tych stronach dużo oszustów, jak się przed tym uchronić? 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/zakupy-na-olx/

Czym jest serwis OLX?

Jego historia sięga roku 2006, kiedy to właśnie został założony i obecnie działa w 40 krajach. Dodawanie ogłoszeń jest w większości darmowe, jednak możemy za drobną opłatą dodać ogłoszenie jako wyróżnione, dzięki czemu będzie widoczne na samej górze wyszukiwania. 

W kategoriach takich jak motoryzacja, nieruchomości, praca lub rolnictwo, konieczne jest uiszczenie niewielkiej opłaty. Portal OLX działa zarówno jako witryna internetowa, ale również jako aplikacja na Androida czy iOS. Działa nie tylko w Polsce, ale także w krajach takich jak Rosja, Bułgaria, na Ukraina czy w Portugalia.

OLX a kategoria „oddam za darmo”, czyli dlaczego najpierw pytać o cene

Kategoria „oddam za darmo”, jest często podpuszczeniem kogoś. Ludzie wchodzący w ogłoszenie są przekonani, że sprzedawca odda przedmiot za darmo, jednak okazuje się, że po napisaniu wiadomości prywatnej, dowiadujemy się, że sprzedawca jednak chce za dany przedmiot zapłaty. Oszustów jest naprawdę wiele. 

Jak uchronić się przed oszustwem na OLX?

Ważne jest aby zacząć od sprawdzenia ogłoszeń znajdujących się w Twojej okolicy, aby móc w razie potrzeby podjechać i zobaczyć sprzęt na własne oczy. W przypadku kiedy jest to sprzęt elektorniczny dobrze jest jechać i upewnić się jak działa. 

Ważne jest również, aby spojrzeć dokładnie na ogłoszenie, jeżeli jest napisane niepoprawnie gramatycznie, może być napisane przez obcokrajowca, który korzystał z tłumacza. Przypatrz się się dokładnie czy sprzedający podał wystarczającą ilość danych np. Swój nurem telefonu czy adres mailowy. W innym przypadku może być to po prostu fałszywe konto, które chce nas oszukać. 

Zobacz też: http://www.nowiliderzy.pl/jak-prowadzic-dziennik/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here