Zdrowy układ naczyniowy

Choroby układu naczyniowo-sercowego należą do schorzeń cywilizacyjnych. Niestety bardzo często są bagatelizowane przez pacjentów – wielu z nich nie wykonuje badań kontrolnych i nie stosuje się do zaleceń lekarza. Jak więc dbać o swoje serce? Kiedy zgłosić się do specjalisty i wykonać EKG Katowice?

Poradnia kardiologiczna Katowice – kiedy warto umówić się na wizytę w tego typu placówce?

Podstawą utrzymania dobrej kondycji serca jest zbilansowana dieta, regularna aktywność fizyczna, unikanie używek oraz dbanie o regenerację organizmu. W dobie szybkiego trybu życia często zapomina się o tych ważnych aspektach, co w dalszej perspektywie może prowadzić do chorób układu naczyniowego. Co powinno wzbudzić czujność i zmusić do wizyty u kardiologa? Sygnałami alarmującymi ze strony organizmu są m.in. częste duszności, szybkie męczenie się, bóle klatki piersiowej, bóle głowy, ogólne zmęczenie, niedowłady i obrzęki kończyn. W zależności od stopnia zaawansowania choroby oraz jej rodzaju objawy te mogą się różnić i nie muszą występować jednocześnie.

Kardiolog Katowice – czym się zajmuje ten specjalista?

Poradnia kardiologiczna katowice to miejsce, w którym leczy się schorzenia układu sercowo-naczyniowego, zapobiega ich występowaniu, wykonuje niezbędne do oceny stanu zdrowia badania oraz korzysta z konsultacji ze specjalistami. W celu wykluczenia lub potwierdzenia konkretnej choroby serca zazwyczaj wykonuje się EKG wysiłkowe, USG serca, holter EKG, RTG klatki piersiowej i inne badania mogące pomóc w postawieniu prawidłowej diagnozy (np. badanie poziomu hormonów tarczycy).

Elektrokardiografia, czyli EKG Katowice to jedno z podstawowych badań, które pozwala ocenić pracę serca i rozpoznać różnego rodzaju zaburzenia w obrębie tego narządu. Kardiolog Katowice to specjalista, który zleca wykonanie konkretnych badań na podstawie wywiadu lekarskiego, a następnie – jeśli jest taka konieczność – wdraża odpowiednie leczenie. Podczas konsultacji można również dowiedzieć się, jak zapobiegać chorobom serca i jak najdłużej cieszyć się dobrą kondycją. Dlatego właśnie tak istotne jest regularne wykonywanie badań kontrolnych – nawet, jeśli nie ma niepokojących objawów ze strony organizmu, dobrze jest kontrolować swój stan zdrowia i wiedzieć, jak dbać o organizm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here