Bezpieczeństwo na wycieczce

Wybierając się na zasłużony urlop sen z powiek spędza nam z pewnością ciekawość, czy w miejscu do którego się udajemy jest bezpiecznie. Oczywiście w dobie internetu każdy z nas wyszuka sobie bez żadnego problemu wiele cennych informacji na temat miejsca naszej destynacji. O tyle czasem niektóre rzeczy w sieci mogą nas nieco zmylić i nie powinniśmy im do końca ufać. Był przecież niedawno przypadek, że dwie dziewczyny ze Skandynawii zginęły w jednym z państw afrykańskich. Był to oczywiście przykry incydent, ale jeśli mamy zwracać na coś uwagę, to właśnie na takie detale. W końcu mogą nam one w najlepszym przypadku uratować życie.

Sam wybierając się rok temu na wycieczkę zastanawiałem się, czy w Egipcie jest bezpiecznie i czy nie spotka mnie tam nic nieprzyjemnego. W końcu jest to kulturowo zupełnie inny kraj, niż ten w którym dane nam od małego żyć. Na szczęście cała moja wyprawa do tego egzotycznego kraju odbyła się w miłym klimacie i nie miałem tak żadnych nieprzyjemności. Muszę jednak stwierdzić, że jest to bardzo indywidualna sprawa i nie mogę z całą pewnością stwierdzić i namawiać ludzi, by tam pojechali. Słyszałem bowiem od innych znajomych, że u nich w hotelu działo się dużo dziwnych i nieprzyjemnych rzeczy, a oni nie bawili się do końca dobrze. Receptą na udany wypad wydaje się więc jeżdżenie w sprawdzone miejsca.

Takim z pewnością jest choćby Chorwacja, czyli nasza wschodnia część Europy. Słyszałem od znajomych mnóstwo opinii, że można wybrać się tam śmiało i spędzić cudownie urlop. Chorwaci to podobna grupa ludzi co my. Lubią się pośmiać, kochają dobrą zabawę i muzykę. Lubią też Polaków i z chęcią goszczą nas u siebie w kraju. Na dodatek trzeba dodać, że ten kraj jest naprawdę tani i nie zostawimy tam tak dużo pieniędzy, jak choćby podczas wojażu do Egiptu, o którym napisałem już trochę wyżej. Wybór pozostawiam więc każdemu z osobna i decyzja z pewnością nie będzie łatwa. Każdy ma jednak jakieś priorytety i zdecydują z pewnością małe detale jak to zawsze bywa.

www.intelektualnie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here