Co wziąć pod uwagę przy wyborze wykładziny dywanowej przemysłowej

Wykładziny przemysłowe powinny być wykonane przede wszystkim z wytrzymałego materiału o długiej żywotności. Na co jeszcze zwracać uwagę przy wyborze wykładziny dywanowej przemysłowej, aby mogła być używana z powodzeniem przez kilka lat?

Zalety i wady wykładziny przemysłowej

W przeciwieństwie do zwykłych wykładzin dywanowych Wykładziny przemysłowe są przeznaczone do znacznie większych powierzchni. Trzeba nim pokryć nie tylko małe pomieszczenia, ale także duże przestrzenie. Producent wykładzin powinien zapewnić nabywcom możliwość dostosowania produktu do pożądanych wymiarów.

Dobra wykładzina dywanowa przemysłowa wytrzymuje większy ruch. Producent wykładzin zwraca uwagę na solidne materiały (zapewniające długa żywotność) użyte do produkcji. Istnieją jednak różnice między poszczególnymi wykładzinami, dlatego kupujący powinien zastanowić się, ile osób każdego dnia będzie przechodzić po wykładzinie i na tej podstawie wybrać odpowiedni produkt.

Wykładzina dywanowa przemysłowa jest droższa niż zwykła wykładzina do domu lub mieszkania. Wynika to z faktu, iż stawia się jej wyższe wymagania niż wykładzinie domowej. W związku z tym, że do jej produkcji jest potrzebny lepszy materiał, cena za metr kwadratowy jest wyższa niż w przypadku dywanów prywatnych. Osoby, które chcą wyposażyć swoje biuro, hotel czy firmę w wykładzinę przemysłową, muszą liczyć się z wyższymi cenami niż w sektorze prywatnym. Szczególnie wysokie wymagania w zakresie wytrzymałości skutkują wyższymi kosztami.

Wykładziny biurowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Niezależnie od tego, czy wykładzina przeznaczona jest do małego biura, czy do ogromnej firmy, musi spełniać określone właściwości. Bardzo dobrze sprawdza się antystatyczna wykładzina podłogowa, która umożliwia pracownikom poruszanie się na krześle biurowym bez zahaczenia o dywan. Ważna jest również izolacja akustyczna. Należy sprawdzić, wykładzina nie wydaje odgłosów przy każdym ruchu.

Jeśli chodzi o kolorystykę, to warto wybierać ciemniejsze odcienie. Na jasnych kolorach widoczne są nawet niewielkie zabrudzenia.

Wykładzina hotelowa do użytku komercyjnego

Szczególne wymagania stawiane są dywanom przemysłowym w sektorze hotelarskim, ponieważ dywan musi łączyć dobry wygląd z dużą wytrzymałością. Po dywanach w lobby dużych hoteli codziennie chodzą setki gości. W związku z tym wykładzina hotelowa musi nie tylko wyróżniać się eleganckim wyglądem, ale także być wytrzymała i łatwy do czyszczenia.

Najlepiej jest powstrzymać się od używania bieli lub zbyt jasnych kolorów, a zamiast tego postawić na odcienie, które nie podkreślają od razu każdego zabrudzenia. Solidny materiał zapewnia długą żywotność, dzięki czemu produkt może być używany przez kilka lat. Wybierając hotelową wykładzinę dywanową nie należy lekceważyć izolacji akustycznej, która zapewnia, że goście powracający do hotelu w nocy nie będą przeszkadzać śpiącym gościom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here