Na czym polega budowa lodowiska sezonowego?

Łyżwy w okresie zimowym to jedna z najchętniej wybieranych atrakcji w wielu miastach i gminach. Dzięki nim mieszkańcy spędzają więcej czasu na świeżym powietrzu. Warto więc wiedzieć, jakie warunki muszą być spełnione, by możliwa była budowa lodowiska w twojej miejscowości.

Dlaczego warto budować lodowiska mobilne?

Zima to okres, w którym trudniej o atrakcje na świeżym powietrzu. Dlatego aby umilić czas mieszkańcom i turystom samorządy decydują się na budowę lodowisk. Dzięki temu aktywność fizyczna na świeżym powietrzu jest możliwa nawet zimą. To także dodatkowa atrakcja, którą można umiejscowić w najbardziej obleganych miejscach. Budowa lodowiska zapewni też dodatkowe przychody z reklam umieszczanych na bandach obiektu. W Polsce już cztery lata temu funkcjonowało 250 takich obiektów. Dziś liczba ta jest z pewnością wyższa. Taki stan wynika też z programu „Biały Orlik”, który realizowano między 2010 a 2012 rokiem. Jego ideą było zachęcenie młodych ludzi do uprawiania łyżwiarstwa. Lodowiska buduje się dziś przy centrach handlowych, starówkach, kinach, czy obiektach sportowych. W Warszawie ślizgawkę stawia się nawet na płycie Stadionu Narodowego. Lodowiska mobilne stają się więc powoli stałym elementem zimowego krajobrazu miejskiego.

Budowa lodowiska – jak przebiega ten proces?

Budowa lodowiska to bardzo ciekawy proces, który dla wielu ludzi jest nieznaną kwestią. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób działają tego typu obiekty. Budowa lodowiska rozpoczyna się od wykonania zasilania elektrycznego dla agregatu, oświetlenia oraz pomieszczeń obsługi. Dlatego warto wiedzieć, czy w okolicy, w której chcemy postawić obiekt będzie takie przyłącze. Dla lodowiska o powierzchni 300 metrów kwadratowych możemy potrzebować zabezpieczenia w wysokości co najmniej 63 Amper. Warto pamiętać o tym, że agregat chłodniczy powinien być przypięty do innego przyłącza niż pozostałe elementy, takie jak oświetlenie nagłośnienie. W okolicy obiektu musi też znajdować się przyłącze do węża ogrodowego. Dzięki temu budowa tafli lodowiska będzie w ogóle możliwa. Kolejnym krokiem jest wypoziomowanie podłoża. W tym celu stosuje się styropian, podsypkę z piasku, czy połączenie piasku i żwiru. Budowę lodowiska wykonują profesjonalne firmy. Jedną z nich znajdziesz tutaj http://www.ras-lodowiska.pl/. Oferują one kompleksowe usługi, od sprzedaży po montaż i konserwację. Gdy podłoże będzie już gotowe, fachowcy przystępują do instalacji mrożeniowej. To dzięki niej możliwe jest stworzenie dziesięciocentymetrowej tafli lodu. Budowa lodowiska nie jest więc procesem, który jesteśmy w stanie ukończyć w ciągu jednego dnia. Najczęściej trwa to od trzech do czterech dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here