Akumulatory GP dla profesjonalistów

W szerokiej ofercie firmy GP znajdują się przede wszystkim akumulatory, nierzadko wykorzystywane przez profesjonalistów. Poniżej przybliżymy rodzaje dostępnych akumulatorów i przedstawimy ich zastosowanie. Każdy akumulator różni się od swojego poprzednika tak, by każdy mógł dobrać dla siebie właściwy produkt. Niestety na świecie pojawia się coraz więcej produktów zawierających NiCd, który z kolei zawiera niebezpieczny dla środowiska kadm. Dlatego też w GP dbamy o środowisko produkując akumulatory niklowo-wodorkowe, w których kadm zastępujemy stopem metali nietoksycznych.

Natomiast najpierw wyjaśnimy różnicę pomiędzy bateriami a akumulatorami, wciąż niejasną dla wielu osób.

Czym różni się bateria od akumulatora?

Działanie mają bowiem podobne. Zarówno bateria, jak i akumulator, zasilają urządzenia i pozwalają na ich pracę. Jednakże bateria po wyczerpaniu swojej pojemności nie jest zdatna do ponownego użytku. W takim wypadku rozładowaną baterię należy wyrzucić (oczywiście w odpowiednie miejsce, bądź zwrócić do firmy). Akumulatory mają to do siebie, że po ich rozładowaniu można naładować je ponownie, dzięki czemu nie są produktem jednorazowym. Nie należy jednak zapominać, że nawet one po kilkuset ładowaniach staną się bezużyteczne. Wtedy oddajemy je do utylizacji.

Akumulatory GP ReCyko

Wyglądem przypominają baterie alkaliczne, natomiast spełniają funkcję akumulatorów – można z nich korzystać wielokrotnie, po ich uprzednim naładowaniu. Regularne napięcie produktu wynosi 1,2 V, natomiast w trakcie pracy niejednokrotnie napięcie zbliżone jest do napięcia baterii alkalicznych, dlatego można używać ich zamiennie.

Akumulatory GP Professional

Wydajny produkt, który zachowuje do 70% energii nawet po pięciu latach od korzystania. Mogą przetrwać do 1500 cykli, dlatego jest to produkt wielokrotnego użytku, który dodatkowo pozytywnie wpływa na środowisko.

Akumulatory PhotoFlash

Przeznaczone są głównie dla użytkowników aparatów fotograficznych i lamp. Ich wysoka pojemność (2600 mAh) pozwala na zasilanie urządzeń o wysokim poborze energii. Testy wykazały, że PhotoFlash mogą być ładowane do 300 lat i zachowują do 70% energii po 1 roku od naładowania.

Akumulatory Standardowe

Oczywiście w ofercie GP znajdują się również akumulatory standardowe, przeznaczone dla pozostałych obszarów działalności. Różne pojemności i rozmiary sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wspomnimy tylko o rozmiarze AA i AAA, które można ładować do 300 razy, a rozmiary C, D, 9V do 1000 razy. Podobnie, jak swoje poprzedniki, zachowują 70% energii po 1 roku od naładowania.

Akumulatory firmy GP to wybór dla tych użytkowników, którym zależy na ochronie środowiska, przy jednoczesnym zadowoleniu z zakupionego produktu. Więcej na temat działań na rzecz środowiska można znaleźć na stronie promocjagp.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here