Jak wybrać najlepsze krzesła do małej kuchni?

Mała kuchnia nie musi być utrapieniem. Odpowiednio dobrane meble zapewnią maksymalną funkcjonalność i komfort każdego dnia!

W małej kuchni często trudno wyznaczyć przestrzeń do spożywania posiłków. Jeśli jednak przygotujemy przemyślany projekt kuchni, można uzyskać miejsce, gdzie będzie można wygodnie zjeść śniadanie, obiad czy kolację.

Gdzie jeść w małej kuchni?

Gdy kuchnia ma mniejszy metraż, w takim przypadku najczęściej przestrzeń tą tworzy się przy blacie – to także popularne rozwiązanie w aneksach kuchennych, gdzie funkcję stołu jadalnianego może pełnić blat oddzielający przestrzeń kuchni od salonu.

Inne spotykane rozwiązanie do blat przymocowany do ściany i pracujący na zawiasach – gdy jest potrzebny, można go podnieść i podeprzeć, a gdy nie chcemy z niego korzystać, opuścić na dół.

Oczywiście, niektóre mniejsze kuchnie pozwalają na umieszczenie w nich stolika – zwykle na 2-3 osoby.

Krzesła w małej kuchni – co sprawdzi się najlepiej?

W mniejszych wnętrzach krzesła do kuchni dobieramy w zależności od tego, gdzie chcemy jeść. Zawsze jednak warto mieć na uwadze gabaryty mebli tego rodzaju, aby nie zajmowały zbyt dużo miejsca w i tak już małym pokoju.

Gdy w kuchni możemy ustawić normalny stół, wtedy warto sprawdzić standardowe krzesła jadalniane. Najlepiej, aby ich wymiary pozwalały na wsunięcie ich pod blat stołu – warto wtedy zwrócić uwagę także na wysokość podłokietników albo wybrać krzesła bez nich.

Zamiast standardowych krzeseł można wybrać także modele składane – w razie potrzeby można je po prostu złożyć, gdy potrzebujemy więcej miejsca.

Gdy jednak zwykłe krzesła i tak zajmują za dużo miejsca, drugą propozycją są taborety. Te kompaktowe krzesła do kuchni można kupić w wielu wariantach do wyboru, między innymi jako wykonane z drewna, metalu czy z tworzywa sztucznego.

Taborety nie mają oparcia i podłokietników, dlatego zajmują niewiele miejsca i można bez problemu wsunąć je pod stół albo pod blat. Także wiele modeli można sztaplować, czyli układać jedne na drugich, aby oszczędzić jeszcze więcej miejsca w kuchni.

Jeśli rolę stołu kuchennego spełnia wysoki blat, wtedy najlepszym zakupem będą hokery – wysokie krzesła do kuchni, które często można zobaczyć w aneksach kuchennych. Mają specjalne podpórki pod stopy, które zapewniają większy komfort siedzenia, a także ułatwiają wchodzenie i schodzenie.

Hokery możemy zakupić w różnych wzorach – jako wysokie taborety, które nie mają oparć, ale również jako bardziej wygodne fotele z tapicerowanymi siedziskami i oparciami. Dostępne są też hokery obrotowe, pozwalające na wyregulowanie wysokości siedziska.

Optycznie powiększ małą kuchnię

Przy doborze odpowiednich krzeseł do małej kuchni warto także zwrócić uwagę na ich estetykę – dzięki temu można optycznie powiększyć małą przestrzeń.

Najlepiej postawić wtedy na krzesła do kuchni w kolorze bieli albo w innych jasnych barwach, ponieważ odbijają światło i dzięki temu dają efekt przestronnego wnętrza.

Ciekawą propozycją do nowoczesnych kuchni będą krzesła typu Ghost, czyli wykonane z przezroczystego poliwęglanu – dzięki temu, że przepuszczają światło, nie zagracają przestrzeni i przy tym prezentują się bardzo efektownie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here