jak znaleźć prace

Nie ma złotego środka na znalezienie z pracy. W dzisiejszych czasach pełno jest ofert pracy, jednak Niełatwo jest znaleźć te odpowiednią dla siebie. Może być też tak, że praca nam się spodoba, ale to my nie spodoba my się pracodawcy. Wiele firm w celach rekrutacji przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną z przyszłym pracownikiem. Na jej podstawie decyduje, czy dana osoba zostanie w firmie zatrudniona, czy niestety będzie trzeba jej podziękować. Przygotowanie się do takiej rozmowy i jest niezwykle ważne. Jednak przed rozmową należy tą pracę znaleźć. W jaki sposób? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: http://ventureday.pl/jak-znalezc-prace-wszystko-co-musisz-wiedziec/

Od czego zacząć? 

Swoją przygodę z poszukiwaniem pracy powinniśmy zacząć od znalezienia najlepszych ofert pracy. Są one dostępne w witrynach firmowych, witrynach sieciowych, niszowych witrynach z ofertami pracy czy witrynach wymienionych według rodzajów pracy. Serwisy takie jak Pracuj.pl, OLX czy Rocketjob będą strzałem w dziesiątkę podczas poszukiwań.

Kiedy mamy już wybraną witryny do szybkiego poszukiwania ofert pracy. Następnym krokiem jest skoncentrowanie się na poszukiwaniu pracy. Zwężenie kryteriów wyszukiwania pomoże nam skoncentrować się na poszukiwaniu pracy, która będzie dla nas najbardziej trafna. W takim celu dobrze jest skorzystać z zaawansowanych opcji wyszukiwania, żeby przejść do lokalizacji, w której chcemy pracować czy konkretnych stanowisk, które nas interesują. 

Uruchom swoje kontakty 

Kiedy posiadasz profil w witrynie sieciowej zacznij z niego korzystać. Skontaktuj się ze wszystkimi, których znasz. Nigdy nie wiesz, który kontakt może pomóc ci w poszukiwaniu pracy lub skontaktowanie się z kimś, kto ci pomoże. Być może jesteś absolwentem uczelni. Skontaktuj się ze swoimi kolegami z roku. Może okazać się, że pracują oni w firmach, które się interesują. 

Przygotuj się do rozmowy 

Poświęcenie czasu na przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej będzie sukcesem. Jeżeli jesteś dobrze przygotowany, rozmowa kwalifikacyjna będzie o wiele mniej stresujące. Przećwicz wspólny wysiłek, żeby zaimponować rozmówcy swoimi umiejętnościami, doświadczeniem i pewnością siebie oraz zdobytą wcześniej wiedzą. 

Zobacz też: http://www.niebonie.pl/rozmowa-kwalifikacyjna-jak-sie-do-niej-przygotowac/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here