Pożyczka pod zastaw, czy są dobrą formą kredytu?

Pożyczki pod zastaw opierają się na ograniczonym prawie rzeczowym. Umowę podpisują dwie strony, które w trakcie negocjacji jej warunków mogą dodatkowo być wymagane informacje na temat celu oraz wysokości pożyczki.
Firma udzielająca pożyczki zanim udzieli pożyczki, musi wziąć wiele czynników pod uwagę. Kluczowym elementem jest nasza historia kredytowa. Czy były wcześniej brane pożyczki oraz jak były one spłacane. Także historia kupna na raty produktów odgrywa dużą rolę i jeżeli spłaty były terminowe, to nasza wiarygodność wzrasta.
Jeżeli jednak z jakiegoś powodu nasze wcześniejsze kredyty nie były spłacane w idealny sposób, nie jest to definitywne przekreślenie naszych szans o staranie się o pożyczki pod zastaw.
Co takiego możemy założyć aby dostać pożyczkę?
Największą wartość i pewność dla pożyczkodawcy stanowią nieruchomości. Im wyższa wartość naszego dobra tym kredyt może być udzielony na większą kwotę. Dlatego też nie można oczekiwać takich samych możliwości przy wyłożeniu pod zastaw domu i gruntu rolnego do samochodu. Suma jaką możemy uzyskać od pożyczkodawcy nie będzie przekraczać wartości naszych dóbr, które zamierzamy dać pod zastaw kredytu. Ważna informacja jest taka, że o wartości naszej nieruchomości lub samochodu decyduje cena rynkowa oraz kilka innych czynników, które mogą nas nieco rozczarować. Często nasze wyobrażenie o wartości posiadanego samochodu podwyższamy, biorąc sentyment i przywiązanie jako wartość dodatkową.
Najczęściej udzielanymi pożyczkami pod zastaw są te, które są brane dzięki samochodom. Są to dobra z reguły najbardziej cenne w naszych domowym gospodarstwie zaraz po samej nieruchomości. A bez samochodu ewentualnie możemy się łatwiej obejść jak bez mieszkania.
Nie tylko domy i pojazdy zastawiamy, jest wiele produktów, które mogą nam pomóc w pobraniu kredytu. Mimo, że kojarzone bardziej z pożyczkami z lombardów, cieszących się słabą opinią wśród społeczeństwa, drobne przedmioty także możemy zastawić. Wyroby z metali szlachetnych a są nimi złoto i srebro należą do tych popularniejszych. Niestety czasem bywa tak, że nawet obrączka ślubna musi zostać wykorzystana w sytuacji kryzysowej. Co może niektórych zdziwić, sprzęt agd i rtv także może nam posłużyć pomocą w tej sytuacji.
Częstym błędem jest przewartościowanie naszego budżetu oraz możliwości spłaty comiesięcznej względem zaciągniętego kredytu. Mając dom w atrakcyjnej lokalizacji możemy pobrać sporą pożyczkę, której późniejsza spłata może okazać się niezwykle trudna. Dlatego warto skrupulatnie i szczerze przeanalizować swoje możliwości, aby potem nie musieć się martwić o swoją przyszłość. Zresztą jeżeli chodzi o finanse to taka ostrożność przy podejmowaniu decyzji jest konieczna przy każdej umowie, którą mamy zamiar zawierać.
Jak wyglądają pożyczki pod zastaw w opinii społeczeństwa?
Są one kojarzone z osobami albo zadłużonymi po uszy, albo bardzo biednymi. Takie osoby miałyby szukać wszelkich sposobów aby tylko móc pożyczyć nieco większą sumę pieniędzy, a potem ją przepić oraz wydać na dobra konsumpcyjne. Nie da się ukryć, że część klientów taka właśnie jest. Wśród wszystkich rodzajów kredytów, właśnie w pożyczkach pod zastaw odsetek takich ludzi jest największy. Nie można jednak generalizować i mówić, że każdy jeden pożyczkobiorca jest z marginesu społeczeństwa, to nie byłoby sprawiedliwe i krzywdzące dla wielu osób.
Ciekawą formą zastąpienia kredytu hipotecznego jest właśnie kredyt pod zastaw. Co prawda osoby bez nieruchomości nie mają szans na pobranie pożyczki pozwalającej im na zakup mieszkania, ale w przypadku osób już mających nieruchomość jest to opcja warta przemyślenia i porównania.
Jakie jest ryzyko przy zawieraniu umów na zawarcie kredytu pod zastaw? Oczywiście pierwszym i oczywistym jest niemożliwość w spłacie naszego zobowiązania. Powinniśmy dokładnie sprawdzić kto zamierza nam udzielić pożyczki. Wszelkiego typu oferty z tablic ogłoszeń, ulotek w skrzynkach możemy od razu pominąć. Będąc nieostrożnym możemy nawet stracić swoją własność. Czasem w umowie może być zapis, dzięki któremu pożyczkodawca może od nas odkupić naszą nieruchomość za śmieszną kwotę lub po prostu ją przejąć. Zdarzały się także przypadku oszustwa polegające na podmianie umowy kredytowej na zwykła umowę kupna sprzedaży. Kreatywność naciągaczy jest ogromna i każdego roku możemy spodziewać się nowych sposobów i haczyków, którymi oszuści będą chcieli wykraść nasze dobra. Dlatego mając wątpliwości możesz udać się z pożyczkodawcą do notariusza, która zweryfikuje cały proces i umowy.
Co zrobić w przypadku kiedy nie damy sobie rady ze spłatą kredytu? Możliwe, że zamiast zaciągania chwilówek i podjęcia pracy na 3 etaty, ogłoszenie upadłości konsumenckiej będzie wybawieniem. Daje ona realną szansę na pozbycie się długów i szansę na odbudowę swojego majątku. Taki wniosek o upadłość to już jest jednak ostateczna ostateczność, kiedy już nie ma innego wyjścia.
Kredyt hipoteczny, pod zastaw i gotówkowy nie są jedynym rozwiązaniem w celu chwilowego wzbogacenia się na czas większego zakupu lub inwestycji. Możemy wybrać kilka mniejszych kredytów, które w całości mogą mieć mniejsze oprocentowanie niż jeden duży. Także możemy jeden mniejszy szybciej spłacić przy sprzyjających warunkach, skutecznie obniżając kwotę do spłaty dla pozostałych. W przypadku większego jednego kredytu z reguły zmniejszana jest długość kredytu zaczynając od końca, a nie wielkość raty.
Warto rozważyć wzięcie pożyczki ratalnej, jeżeli nasze potrzeby finansowe nie są duże. Jeszcze kilka lat temu tego typu pomoce finansowe oferowały niską pożyczkę na poziomie kilku tysięcy złotych. Obecnie te kwoty są spore i wzrosty nawet do 25 tysięcy złotych. Dlatego mając na uwadze zakup samochodu 10 letniego, garażu lub profesjonalnego sprzętu fotograficznego, taka pożyczka powinna być wzięta pod uwagę.
Wnioski składane pod pożyczkę ratalną są analizowane indywidualnie. Mimo, że możemy mieć słabą opinie z banku, albo mając niepewne dochody mamy wciąż szansę a pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku.

www.irelandstats.com/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułO pożyczkach
Następny artykułOzdoby wielkanocne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here