referent

Praca referenta nie należy do prostych zajęć. Jest to bardzo odpowiedzialny zawód, w którym musimy wykonywać wiele różnych czynności, a przy tym wszystkim mieć głowę zawsze na karku. Czy tak odpowiedzialna i wymagająca praca przekłada się na dobre zarobki? Dzisiaj przedstawimy kwestię finansową wynikającą z pracy na stanowisku referenta. Jesteście ciekawi, Ile zarabia osoba na takim stanowisku? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-referent/ 

Czym zajmuje się referent?

Referent jest osobą, która zajmuje się wieloma czynnościami zbiorowymi, które ściśle związane są z tworzeniem, przechowywaniem oraz odpowiednim wykorzystaniu dokumentacji. Na takim stanowisku Możemy podzielić osoby, które pracują w administracji państwowej oraz te, które pracują w biurach. Do zadań i obowiązków referatów zatrudnionych w administracji państwowej należą między innymi: 

  • zapewnienie prawidłowego obiegu dokumentacji i korespondencji,
  • wykonywanie prostych prac biurowych, 
  • wspomaganie pracy działu, 
  • wykonywanie innych czynności w zależności od działu. 

Co wpływa na wysokość wynagrodzenia na takim stanowisku?

Na wynagrodzenie referenta wpływ ma przede wszystkim staż pracy. Zarobki początkującego pracownika, bardzo często stanowią malutką część pensji jego bardziej doświadczonego kolegi po fachu. Na wynagrodzenie ma wpływ również wielkość firmy. Małe rodzinny biznes nie jestem w stanie zaoferować wynagrodzenia rzędu wielkich zagranicznych korporacji. Duże firmy zwyczajowo oferują również bogatszy pakiet świadczeń pozapłacowych. Na wynagrodzenie wpływ ma również same lokalizacja firmy. Zdarzają się sytuacje, że dwie podobne do siebie firmy znajdujące się w różnych miastach oferują zupełnie odbiegające od siebie wynagrodzenie dla swoich pracowników.

Ile zarabia referent biurowy?

Przeciętne wynagrodzenie osoby, która pracuje jako referent biurowy wynoszą 3100 zł. Jest to o 1600 zł więcej od przeciętnego wynagrodzenia w naszym kraju. Na umowie o pracę referent jest w stanie zarobić 2273 zł netto. Pracując na zasadach umowy zlecenie będzie to kwota wynosząca 2342 zł netto. Jeżeli pracujemy na umowie o dzieło będziemy w stanie zarobić 2678 zł netto. Pracując na warunkach umowy B2B jako referent biurowy możemy zarobić 2567 zł netto.

Zobacz też: http://paperpassion.pl/przedstawiciel-handlowy-ile-zarabia/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here