Wakacje we Włoszech.

Włochy, to niezwykły kraj Europejski, który posiada charakterystyczną dla siebie kulturę, ciekawe zabytki, energicznych i przyjaźnie nastawionych mieszkańców oraz piękne tereny przyrodnicze i nadmorskie.
Miłośnicy ciepłych klimatów, urokliwych miasteczek, wypoczynku nad morzem powinni zaplanować wakacje we Włoszech.
Cel podroży powinien być uzależniony od zainteresowań oraz predyspozycji dotyczących spędzania wolnego czasu. Dla miłośników spokojnego, leniwego odpoczynku, najbardziej odpowiednimi będą tereny nadmorskie. Długa oraz szeroka i piaszczysta linia Adriatyku oferuje wiele nadmorskich kurortów, które przystosowane są do odwiedzin turystów z całego świata. Głównymi miejscowościami, które są najchętniej odwiedzane to: Lido di Jesolo, Caorle, Bibione, Lignano Sabbiadoro czy Grado. Większość z tych miejscowości to nowo powstałe kurorty charakteryzujące się nowoczesną architekturą, wysokim standardem baz noclegowych, a także dostosowaną do oczekiwań turystów strefę wypoczynku.
Innym, godnym uwagi wybrzeżem Włoch jest Riwiera Włoska – wybrzeże liguryjskie. Tereny Riwiery zaliczane są do jednych z najpiękniejszych krajobrazowo terenów Europy. Występują tam górzyste oraz zielone tereny, które dodają uroku pięknym i klimatycznym wybrzeżom. Kurorty tego regionu Włoch są bardziej kameralne, mniej hałaśliwe, a także bardziej elitarne.
Cenionym, a także chętnie odwiedzanym obszarem jest południe kraju – półwysep Gargano w Apulii. Przeważają tam piękne piaszczyste plaże, które otulone są niesamowitymi skalistymi klifami. Zatoczki oraz pochowane plaże zapewniają turystom intymny oraz osobliwy klimat.
Dla osób, które wakacyjny czas chcą spędzić zarówno na plażowaniu jak i zwiedzaniu, najodpowiedniejszym obszarem będzie Toskania. Region ten charakteryzuje się pięknem krajobrazów i natury, mnogością cudownych plaż, jak również wieloma zabytkami kulturalnymi i architektonicznymi Włoch. Cudowny widok na Alpy, piękne urokliwe miasteczka, włoski klimat, temperamentna muzyka, śródziemnomorskie potrawy, nocne życie, szykowne butiki pozwolą wtopić się w oryginalną i niebanalną kulturę Italii.
Miłośnicy zwiedzania oraz poznawania historii, sztuki i zwyczajów innych narodowości także znajdą dla siebie wiele miejsc godnych uwagi i polecenia. Rzym, Bolonia, Neapol, Padwa, Mediolan, Werona – to najsłynniejsze i najpiękniejsze miasta Włoch. Są one bogate w zabytki, urokliwe miejsca, malownicze uliczki oraz piękne i ciekawe atrakcje turystyczne. Piękno budowli powstałych w różnych okresach historycznych, cudowna sztuka renesansowa, wyjątkowe pałace, arkady, place przyciągają turystów z całego świata.
Oryginalna architektura weneckiego miasta, niezwykłe rozwiązania transportowe wyspy, historia i kultura wyspiarzy sprawiły, że jest to miejsce legendarne, które każdy powinien odwiedzić chociaż raz w życiu. Plac Św. Marka czy podróż słynną gondolą to znane na całym świecie oraz kultowe atrakcje turystyczne Włoch.
Kultura, temperament mieszkańców, pyszna kuchnia oraz śródziemnomorskie zwyczaje pozwolą turystom na chwilę poczuć się jak w innym świecie.

www.freehostel.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWakacje na Malcie
Następny artykułWakacje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here