buty do garnituru

Buty, podobnie jak każdy inny element garderoby, muszą być dobrze dobrane. Dobór powinien obejmować zarówno odpowiednią stylistykę, jak i kolorystykę. Buty do garnituru nie są tutaj wyjątkiem, choć w powszechnej opinii, wybór takich butów nie jest trudny. Jeżeli chcielibyśmy, aby nasza stylizacja była zgodna z wyznacznikami mody, powinniśmy jednak dokładnie przyjrzeć się tematowi.

Jakie są zasady wyboru butów do garnituru?

Przede wszystkim warto podkreślić, że bardzo wiele osób w dalszym ciągu nie potrafi dobrać garnituru do okazji. Wciąż pokutuje ten sam model, który mówi, że najlepiej kupić sobie garnitur czarny, ponieważ pasuje on niemal do każdej okazji. Nie ma w tym nic bardziej mylnego. Jedyną okazją, na jaką możemy włożyć czarny garnitur, według zasad savoir-vivre oraz stylizacji jest pogrzeb. Tymczasem wcale nie rzadkim widokiem są czarne garnitury na chrzcinach, ślubach rozdaniach dyplomów itp. Najbardziej wszechstronnym kolorem garnituru jest kolor granatowy. Można oczywiście eksperymentować z wieloma wariacjami. Jak wspomniano wyżej, wiele zależy od tego, na jaką okazję garnitur będzie nam potrzebny. Garnitur granatowy pasuje niemal do każdej. Dlatego, jeśli chcemy mieć tylko jeden garnitur, najlepiej jest mieć właśnie garnitur granatowy. Buty do garnituru dobieramy pod kątem dwóch czynników. Pierwszym jest kolorystyka. Chodzi tutaj głównie o kolorystykę spodni w zestawieniu do obuwia. Drugim styl butów, dobrany do stylu garnituru.

Jak zgrać kolor spodni z butami do garnituru?

Moda męska dość jasno określa najlepsze zasady wyboru kolorystyki butów. Jeżeli spodnie mamy czarne, grafitowe, granatowe lub szare, wówczas buty mogą być w kolorze czarnym, burgundowym lub ciemnobrązowym. Jeśli natomiast nasze spodnie są beżowe, wówczas w grę wchodzi tylko kolor jasnobrązowy lub ciemnobrązowy. Najbardziej wszechstronnym kolorem spodni są granatowe lub szare, ponieważ do nich możemy w zasadzie dobrać buty o każdej kolorystyce.

Jaki rodzaj butów dobieramy do garnituru?

Garnitury możemy podzielić na trzy główne kategorie: eleganckie, półeleganckie oraz codzienne – ich podgrupą są garnitury letnie.Do garniturów eleganckich możemy dobrać cztery rodzaje obuwia: oksfordy, derby, brogsy lub loafersy.Do garniturów w półeleganckich wybierzemy buty do garnituru typu derby, brogsy, loafersy, ale możemy również założyć mokasyny lub mokasyny żeglarskie.

Do garniturów codziennych, w tym i również letnich, możemy dopasować niemal każdy rodzaj obuwia, w tym również trampki o ile ich stylizacja i kolorystyka nawiązuje do koloru spodni. Buty w każdym wypadku muszą być butami pełnymi, czyli zakrywającymi stopę. Odpadają więc wszelkiej maści sandały i japonki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here