Japońska dieta

Japończycy to naród, który żyje najdłużej ze wszystkich. Regularnie to mieszkańcy kraju kwitnącej wiśni zajmują miejsca w Księdze Rekordów Guinnessa. Nie ma wątpliwości, że za sprawą tej długowieczności kryje się dieta. Warto więc poznać ich sekret i wprowadzić zmiany do własnego sposobu odżywiania.

Zasady japońskiej diety

Na początek najważniejsza różnica między kuchnią japońską a polską. Mianowicie nie jest ona tak obfita w mięso i nabiał. To na polskich stołach dominują te składniki, z kolei w Japonii znacznie większą wagę przykłada się do dań zawierających dużą dawkę warzyw, ryżu oraz ryb. Jak nie trudno zauważyć, to właśnie z tych składników powstaje tak popularne również w Europie sushi. Jednak nie tylko ono składa się na zdrowe odżywianie. Co jeszcze jedzą Japończycy? W ich diecie pojawia się również tofu, warzywa strączkowe oraz wszelkiego rodzaju owoce morza. Pominąć nie można również grzybów i wodorostów, które szczególnie popularne są na wyspie Okinawa. Przytaczamy ją nie bez powodu, ponieważ to właśnie tam żyje obecnie największa ilość osób z ukończonym setnym rokiem życia.

Sushi – popularne danie kuchni japońskiej

Z powyższych zasad można bardzo szybko wywnioskować, że japońska dieta jest niskokaloryczna, beztłuszczowa i pozbawiona zbędnego cukru. Po obiedzie na stole nie pojawia się deser, tak jak ma to miejsce u nas. Zamiast niego wypija się zieloną herbatę. Warto jeszcze zaznaczyć, że naród ten nie jada w pośpiechu. W naszym kraju, tak jak w wielu innych mocno przyjęło się sushi. Można je zamówić z dobrej restauracji jak np. https://sushicorner.pl/ lub przygotować samodzielnie. W sieci znaleźć można wiele pomysłów jak tego dokonać. Nie ma jednak wątpliwości, że to zamówione ze sprawdzonej restauracji dostarczy lepszych doznań smakowych. Na co można liczyć zamawiając danie? Przede wszystkim na świeżą rybę skomponowaną z prostymi, ale jednocześnie najlepszymi składnikami. Sushi nie powinno być powiem przekombinowane. Chcecie spróbować? Zamówcie danie do domu lub do pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here