kroki

W ostatnim czasie rośnie popularność urządzeń, które służą do monitorowania aktywności fizycznej. Upowszechnione została moda na realizowanie określonych dziennych celów, które związane są z podejmowaniem jakieś aktywności fizycznej. Jednym z takich wyzwań jest wykonanie co najmniej 10 000 kroków dziennie. Czy takie wyzwanie pomoże nam zredukować swoją masę ciała? Dlaczego warto wykonywać 10 000 kroków dziennie? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: 

10000 kroków – 5 km 

Regularna aktywność fizyczna jest sekretem do utrzymania zdrowego trybu życia. Dziś wiadomo, że lepsze efekty przynosi nawet niewielka ilość aktywności fizycznej przez cały dzień, niż wykonanie półgodzinnego treningu, a spędzenie reszty dnia przed telewizorem. Właśnie w takim celu powstała idea 10 000 kroków dziennie. Pozwala to pozostać aktywnym, a także mobilizuje do tego, żeby chodzić więcej w ciągu dnia. Wykonując średnio 10 000 kroków jesteśmy w stanie pokonać około 5 km. 

Osiągnięcie takiego celu dla większości osób jest pestką. Osoby w podeszłym wieku oraz chorujący na przewlekłe choroby mogą uznać 3000 do 5000 kroków za bardzo realistyczny cel, podczas gdy energiczny dzieci i młodzież mogą zrobić ich nawet 15 000 kroków. 

Czy taka aktywność pomoże nam schudnąć? 

Sporo osób decyduje się na wykonanie 10 000 kroków dziennie z powodów utraty masy ciała. Czy jest to jednak możliwe? Owszem, pokonując taką odległość możemy spalić określoną liczbę kalorii, ale żeby schudnąć należy stworzyć też odpowiedni deficyt kaloryczny. Wykonując 10 000 kroków dziennie możliwe jest spalenie około 500 kalorii. Wystarczy przyjmować z dietą tyle kalorii, ile wynika z całkowitego zapotrzebowania na nie. 

10 000 kroków dziennie – dlaczego warto? 

Każda aktywność fizyczna, która wykonywana jest regularnie przynosi szereg korzyści dla zdrowia. Przede wszystkim jest ona zbawienna, ponieważ wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, pobudzając krążenie krwi. Sprawi to, że cały organizm jest lepiej dotleniony. 

Wykonywanie takiej aktywności codziennie jest również korzystne ze względu na to, że nie ma lepszego sposobu na stres, niż ruch. Żeby wykonać zaplanowane 10 000 kroków dziennie, nie obędzie się bez dłuższego spaceru. Świeże powietrze oraz aktywność fizyczna to najlepsza recepta na rozluźnienie nadmiernie napiętych mięśni, pozbycie się rozdrażnienia i nerwowości, także zmęczenia i napięciowych bólów głowy. 

Zobacz też: http://cowmiescie.pl/kuloodporna-kawa-czym-jest-jakie-ma-wlasciwosci-i-jak-ja-zrobic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here