Lekarz od żylaków

Flebolog to nikt inny jak lekarz od żylaków. Zajmuje się on diagnozowaniem oraz leczeniem chorób układu żylnego. Do najczęstszych schorzeń z jakimi spotykaja sie flebolodzy z Warszawy to żylaki kończyn dolnych . Jest to tak zwana choroba zakrzepowa.

Jak powstają żylaki?

Klinika flebologii zajmuje się leczeniem chorób powstałych w wyniku schorzenia, znanego jako przewlekła niewydolność żylna. Flebolog Warszawa ma za zadanie wykryć bezpośrednią przyczynę tego schorzenia. Najczęściej jednak jest to niewydolność zastawkowa żył. Może ona mieć podłoże zarówno wrodzone, jak i nabyte.

Jeśli chodzi o czynniki wrodzone to zazwyczaj są to uwarunkowania genetyczne, natomiast w kwestii czynników nabytych spowodowane jest to przede wszystkim siedzącym trybem życia, a w szczególności związany z nim brak ruchu. Także złe nawyki żywieniowe, otyłość oraz nadmierne przebywanie w saunie.

Schorzenie to występuje często u kobiet w ciąży, a także po porodzie. Zapalenie żył głębokich jest częstą przyczyną powstawania żylaków.

Flebolog Warszawa

Kiedy pojawiają się pierwsze symptomy choroby żylakowej jest to sygnał, że będzie potrzebny Lekarz od żylaków. Pojawiające się częste uczucie ciężkości nóg, drętwienie oraz obrzęki w okolicach kostek powinny skłonić nas do wizyty w klinice zajmującej się flebologią. Niestety upływ czasu oraz zaawansowanie choroby mogą wzmagać dolegliwości bólowe szczególnie podczas chodzenia. Klinika flebologii w Warszawie posiada najnowocześniejszy sprzęt do leczenia schorzeń żylaków.

Jak leczyć żylaki kończyn dolnych?

W wielu klinikach flebologii w Warszawie możemy oczekiwać terapii w trzech obszarach. Uwzględniają one postępowanie zachowawcze, farmakologiczne oraz zabiegowe. To pierwsze opiera się na zdrowym trybie życia, a w przypadku wczesnej fazy choroby żylakowej na stosowaniu kremów z heparyna.

Postępowanie farmakologiczne polega na doustnym przyjmowaniu preparatów. Mają one za zadanie uszczelniać ścianę naczyń żylnych. Najczęściej stosowanymi preparatami są rutyna i diosmina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here