Wybór fizjoterapeuty

Fizjoterapia może być podzielona na trzy dziedziny, a mianowicie: fizykoterapię, kinezyterapię oraz masaż. Fizykoterapia skupia się na wykorzystaniu fizycznych bodźców w procesie leczenia, natomiast kinezyterapia to leczenie szeroko pojętym ruchem.

Czym jest fizjoterapia?

Należy pamiętać, że specjalistą od leczenia problemów z narządem ruchu jest fizjoterapeuta. Pomaga on przywrócić maksymalną sprawność chorym, a także poprawia ich funkcjonowanie w codziennym życiu. Warto mieć na uwadze, że w grupie zawodów medycznych znajduje się zawód fizjoterapeuty. Żeby móc wykonywać ten zawód, potrzebna jest licencja zawodowa oraz odpowiednie kwalifikacje. Obecnie około 70 tysięcy fizjoterapeutów jest zarejestrowanych w Polsce. Jeśli chcesz skorzystać z profesjonalnej konsultacji, to powinieneś odwiedzić stronę https://ortogenic.pl/. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych specjalistów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się pozytywną opinią. Warto podkreślić, że zawód ten w Polsce pozostawał nieuregulowany prawnie aż do 2015 roku.

Nauka o kończynach dolnych

Nauka o kończynach dolnych to podologia. Warto mieć świadomość, że podologia obejmuje nie tylko naukę o mięśniach, ale także o żylakach oraz układzie kostnym. Podolog to specjalista w leczeniu chorób stóp. Leczy on poważne dolegliwości, takie jak grzybicę stóp oraz stopę cukrzycową. Jeśli chcesz skorzystać z usług doświadczonego podologa to koniecznie odwiedź Ortogenic. Osoby posiadające wiedzę medyczną są bardzo cenione w branży.

Rozwój fizjoterapii

Fizjoterapia była przez długi czas kojarzona z rehabilitacją po wypadkach lub złamaniach. Bardzo duży rozwój tej nauki medycznej nastąpił przez ostatnie kilkanaście lat. To sprawia, że obecnie mamy zdecydowanie większe możliwości wykorzystania jej w leczeniu. Wśród najczęstszych dolegliwości pacjentów można wymienić przeciążenia stawów kolanowych oraz łokciowych, a także bóle kręgosłupa. Pacjentom mogą towarzyszyć także inne dolegliwości ortopedyczne. Warto dodać, że u pacjentów z chorobami neurologicznymi fizjoterapia odgrywa bardzo ważną rolę. Chodzi tu przede wszystkim o osoby z chorobami neurodegeneracyjnymi oraz pacjentów po udarach i z niedowładami. Należy pamiętać, że odpowiednia terapia i właściwie dobrane ćwiczenia pomagają zaktywizować takich pacjentów. Umożliwia im zachowanie samodzielności oraz sprawności.

Zawód podologa

Znakomitym połączeniem jest fizjoterapeuta w roli podologa, ponieważ dobrze sprawdzi się w pracy z pacjentem. Warto mieć na uwadze, że oficjalnie nie jest on lekarzem. Jego zawód ma bezpośredni związek z kosmetologią. Podolodzy dosyć często współpracują jednak z diabetologami, chirurgami oraz dermatologami.

Do podologa zgłaszają się najczęściej pacjenci z grzybicą stóp oraz wrastającymi paznokciami. Wyeliminowanie schorzeń związanych ze stopami jest oczywiście głównym zadaniem podologa. Leczenie poważnych chorób, do których należy stopa cukrzycowa to także obszar działań podologa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here