Spędź aktywnie wolne w Wielkopolsce – poznaj najlepsze lodowiska w Poznaniu

W sezonie zimowym największa grupa turystów wyjeżdża w polskie góry. Warto jednak pamiętać, że także inne regiony kraju mają do zaoferowania całe mnóstwo atrakcji, również tych sportowych. Choć Poznań kojarzy się głównie z wiosenno-letnimi wypadami, w stolicy Wielkopolski można aktywnie spędzić czas również zimą. W Poznaniu działa kilka lodowisk, na których warto trenować swoje łyżwiarskie umiejętności.

Gdzie znajdują się lodowiska w Poznaniu? Co warto o nich wiedzieć, zanim rozpoczniesz swoją zimową podróż do tego miasta? Zobacz zestawienie przygotowane przez specjalistów AccorHotels, w którym znalazły się najciekawsze miejskie ślizgawki. Możesz przetestować je samodzielnie albo zaprosić do zabawy znajomych lub dzieci. Każdy na pewno znajdzie tam dla siebie jakąś atrakcję.

Lodowisko Chwiałka

Adres: ul. Żelazka 1

Kryte lodowisko przy ulicy Żelazka 1 to jedno z najpopularniejszych ślizgawek w Poznaniu. Działa ono już od kilku lat i w sezonie zimowym przyciąga mnóstwo miłośników łyżwiarstwa. Chwiałka jest czynna przez cały tydzień, także w weekendy. Warto jednak przed odwiedzeniem tego miejsca sprawdzić, czy lodowisko nie zostało przez nikogo zarezerwowane. W tygodniu na lodowisku mogą ćwiczyć studenci poznańskiego AWF-u czy zawodnicy klubów hokejowych, a w niektóre weekendy odbywają się tu zawody sportowe lub pokazy łyżwiarstwa figurowego.

Ile kosztuje jazda na Chwiałce?

 • Bilet normalny – 10 zł w tygodniu, 12 zł w weekendy.
 • Bilet ulgowy – 7 zł w tygodniu, 8 zł w weekendy.

Na lodowisku możesz też wypożyczyć łyżwy (5 zł), a jeśli masz swoje – naostrzyć je (10 zł).

Lodowisko Ligawa przy Bułgarskiej

Adres: ul. Bułgarska 17

Ligawa to lodowisko, które znajduje się przy stadionie INEA należącym do klubu sportowego Lech Poznań. Bez problemu znajdziesz to miejsce na mapie miasta. Kryte lodowisko, podobnie jak Chwiałka, jest czynne przez cały tydzień razem z całą infrastrukturą, w tym:

 • wypożyczalnią sprzętu,
 • punktem ostrzenia łyżew,
 • automatami z napojami i jedzeniem.

Na 800-metrowej tafli lodu możesz więc w dowolnej chwili rozwijać swoje umiejętności łyżwiarskie. Jeśli nigdy wcześniej nie byłeś na lodowisku, zarezerwuj indywidualne lekcje z instruktorem. Dzięki zajęciom z doświadczonym łyżwiarzem nauczysz się nie tylko, jak utrzymać się na lodowisku, ale też jak hamować i wykonywać nieco bardziej skomplikowane ruchy, takie jak jazda do tyłu czy delikatny podskok.

 Na Ligawie są dostępne bilety:

 • normalne – 9 zł w tygodniu, 11 zł w weekendy i święta,
 • ulgowe – 7 zł w tygodniu, 8 zł w weekendy i święta,
 • rodzinne – w wersji 2+1 (20 lub 25 zł) oraz 2+2 (25 lub 30 zł).

Na lodowisku można także kupić karnet na 10 wejść. Dzieci i studenci muszą za niego zapłacić 60 zł, a dorośli – 80 zł.

Lodowisko Bogdanka

Adres: ul. Północna 9

Wolisz ćwiczyć swoje łyżwiarskie umiejętności na świeżym powietrzu? W takim razie zajrzyj na ulicę Północną 9, gdzie działa lodowisko Bogdanka. Ostatnia tercja trwa na nim aż do 21.30, dzięki czemu będziesz mógł się cieszyć zimową aurą i poznańskim krajobrazem nawet po zmroku. Na lodowisku Bogdanka regularnie odbywają się również imprezy na lodzie. W ich tracie możesz wziąć udział w konkursach, poćwiczyć piruety i po prostu bardzo dobrze się bawić. Warto więc śledzić wszystkie aktualności na stronie  internetowej lodowiska. Może się bowiem okazać, że w trakcie Twojego pobytu w Poznaniu będzie miało miejsce wydarzenie, które zainteresuje Ciebie i Twoich bliskich.

Na lodowisku Bogdanka możesz kupić:

 • bilet normalny – 10 zł w tygodniu, 12 zł w weekendy,
 • bilet ulgowy – 8 zł w tygodniu, 10 zł w weekendy.

Na terenie lodowiska działa również szatnia oraz wypożyczalnia łyżew. Dzieciom w nauce jazdy pomogą specjalnie pingwinki, które ułatwiają utrzymanie się na lodzie.

Lodowisko POSiR „Malta”

Adres: ul. Jana Pawła II 5

Malta to jedna z najbardziej znanych części Poznania, w której zarówno mieszkańcy, jak turyści chętnie spędzają ciepłe dni. Jak się jednak okazuje, również zimą można tu znaleźć ciekawe atrakcje. Przy ulicy Jana Pawła II 5 działa lodowisko Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. To kryty obiekt, który możesz odwiedzić już od 8 rano. Od poniedziałku do czwartku lodowisko jest czynne do 22.00, natomiast w piątki i weekendy – aż do 23.00.

Na lodowisku odbywają się imprezy taneczne z nagrodami. Są one organizowane w każdy piątek i sobotę.

Ile kosztują bilety na tym lodowisku?

 • Bilet normalny – 6 zł do godz. 15.30, a 9 zł po 16.00 w tygodniu, 11 zł w weekendy.
 • Bilet ulgowy – 4 zł do godz. 15.30, a 6 zł po 16.00 w tygodniu, 8 zł w weekendy.
 • Bilet rodzinny 2+1 lub 1+2 – 18 zł w tygodniu, 22 zł w weekendy.

Lodowiska w Poznaniu – zimowe atrakcje w mieście

Poznańskie lodowiska są doskonałą atrakcją. Jeśli zimą zazwyczaj wyjeżdżasz w góry lub zostajesz w domu, w tym roku postaraj się nieco zmodyfikować swoje plany. Odwiedź Poznań, w którym działa kilka ciekawych lodowisk – zarówno krytych, jak i tych na świeżym powietrzu. Przed rozpoczęciem podróży pamiętaj tylko, aby zarezerwować nocleg. Hotele Poznań są rozlokowane niemal w całym mieście. Przy wyborze miejsca zwróć uwagę na odległość od hotelu do interesujących się lodowisk, zwłaszcza jeśli przyjeżdżasz do Poznania pociągiem lub autobusem. Wybieraj hotele blisko centrum lub głównych węzłów przesiadkowych, aby łatwo i wygodnie dostać się niemal do każdej części miasta.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here