Sprawdzone sposoby na energooszczędność

Energooszczędne domy są dziś nie tylko modne, ale przede wszystkim pozwalają na rzeczywiste oszczędzanie pieniędzy. Warto zastosować okna aluminiowe w swoim domu, by zapewnić sobie maksimum komfortu przy jak najmniejszych wydatkach.

Energooszczędne okna

W domu oszczędzającym energię liczą się przede wszystkim zastosowania, których celem jest zmniejszenie zużycia energii cieplnej potrzebnej, by ogrzać dom. Nie chodzi więc o oszczędzanie emitowanej energii, lecz o jej jak największe kumulowanie wewnątrz domu, by dawała komfort, a nie generowała dużych kosztów. Dobre, szczelne okna są podstawą energooszczędności. Muszą one dawać dość cyrkulacji powietrza, aby wewnątrz budynku nie gromadziła się wilgoć. Jednocześnie zaś powinny przepuszczać światło słoneczne i nie doprowadzać do uciekania ciepła na zewnątrz. Takie właśnie są okna aluminiowe, od lat triumfujące na rynku okien.

Zalety okien aluminiowych

Ramy z aluminium są bardzo tanie, ponieważ sam surowiec jest jednym z łatwiejszych do otrzymania. Dodatkowo aluminium jest tworzywem dość plastycznym i łatwym w przetwórstwie. Stąd też wyrabia się z niego wysokiej jakości, lekkie i wytrzymałe ramy okienne. Niestraszny im deszcz, mróz ani nasłonecznienie – potrafią wytrzymać dużo gorsze warunki atmosferyczne niż ramy drewniane.

Nowoczesne okna aluminiowe

Najnowsze modele okien aluminiowych spełniają nawet najbardziej rygorystyczne normy izolacyjności termicznej. Optymalne rozmieszczenie tychże okien w bryle budynku pozwala wykorzystać promieniowanie słoneczne do maksimum, a także zmniejszać wydatki na ogrzewanie domu zimą. Profile aluminiowe dostępne są w bardzo dużej rozpiętości wzorów i kolorów. Największym powodzeniem cieszą się te stylizowane na ramy drewniane, które jednak z drewnem niewiele mają wspólnego – co jest w tym przypadku ich zaletą. Energooszczędne okna występują w bardzo wielu wariantach, zarówno gdy chodzi o kwestie izolacyjne i spełnianie norm, jak i w wielu wersjach kolorystycznych, rozmiarowych i w rozmaitych stylach. Wybierając okna do swojego domu, warto zwrócić uwagę nie tylko na to, aby miały odpowiedni rozmiar. Warto dobrać także rodzaj profili aluminiowych do bryły swojego budynku oraz jego specyficznych cech. Dzięki temu będą one spełniały swoją funkcję najlepiej, jak to możliwe – dawały dość powietrza i ciepła.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here