Azerbejdżan to niezwykły kraj. Z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę turystów. Jeśli zatem zastanawiamy się, gdzie wybrać się na tegoroczne wczasy, warto wybrać właśnie Azerbejdżan. Jest tam bowiem wiele miejsc, które warto zobaczyć.

Oczywiście wczasy w tym kraju rozpocząć należy od stolicy, czyli Baku. Można tu podziwiać niezwykłą architekturę tego miasta. Przede wszystkim można podziwiać tu wiele zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wśród nich koniecznie zobaczyć trzeba Pałac Szachów Szyrwanu, Basztę Dziewiczą z XII wieku, meczet Mahammada z XI wieku, a także twierdzę Iczeri-Szeher z IX wieku. Jeśli planujemy wczasy w Azerbejdżanie, to na liście miejsc do zwiedzenia muszą znaleźć się także Ogniste Wieże, czyli Flame Towers. Znajduą się one w centrum Baku. Wieże trzeba oczywiście zobaczyć nocą. Wówczas włączona jest iluminacja i budynki wyglądają jakby płonęły. Stąd ich nazwa. Jeśli chcemy zobaczyć więcej niezwykle pięknych budowli, to trzeba także udać się do Centrum Kulturalnego im. Hejdara Alijewa. Budynek ten uznawany jest za jednej z najpiękniejszych na świecie.

Jednak Azerbejdżan to nie tylko stolica. Będąc na wczasach w tym kraju odwiedzić trzeba także miejscowość Xinaliq. Co ciekawe, mieszkańcy tej wioski, a jest ich ok. 2000, mówią swoim własnym językiem. Największe wrażenie robią jednak budowle. Mieszkańcy Xinaliq mieszkają w niewielkich glinianych i kamiennych domkach. Oczywiście niezwykle piękne są tu także same widoki.

Kolejnym miejscem, które wypada odwiedzić podczas wczasów w Azerbejdżanie jest Lahicz. Miejscowość ta słynie przede wszystkim z rzemiosła. Wyrabiane są tu ręcznie różnego rodzaju przedmioty z miedzi. Co ważne, nie jest to typowo turystyczne miasto. Dlatego jeśli zależy nam na odpoczynku z dala od miejskiego zgiełku i tłumów turystów, będzie to idealne rozwiązanie. Niezwykle uroczą miejscowością jest także Szeki. W miasteczku tym zwiedzić można m.in. Pałac Chanów oraz Pałac Zimowy.

W Azerbejdżanie znajduje się oczywiście wiele innych ciekawych atrakcji. Wczasy w tym kraju będą z pewnością wspaniałą przygodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here