wypadające włosy
fot. pixabay.com

Wypadanie włosów to proces, którego ciężko uniknąć, gdyż zachodzi on między innymi w wyniku starzenia się naszego organizmu i jego mniejszej zdolności do produkcji nowych włosów. Włosy wypadają również w wyniku nadmiernego dokonywania różnych zabiegów na nich. Wówczas ich kondycja słabnie i są narażone na uszkodzenia. Jak sobie radzić z wypadaniem włosów? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/jakie-tabletki-na-wypadanie-wlosow-wybrac/

Wypadanie włosów

To proces, który jest niestety nieunikniony. Włosy wypadają w wyniku starzenia się naszego organizmu, ale nie tylko! Musisz wiedzieć, że każda ingerencja w strukturę włosa jest dla niego narażeniem na osłabienie i zniszczenie. Mowa zwłaszcza o wszelkich zabiegach u fryzjera, takich jak farbowanie włosów, prostowanie, suszenie oraz nakładanie kosmetyków, które nie mają naturalnego składu, a jedynie środki chemiczne, które również podrażniają nasze włosy i skutecznie je osłabiają.

Chcąc dbać o swoje włosy korzystaj z naturalnych kosmetyków, które możesz kupić w sklepach lub przygotuj je samodzielnie w domu. Dodatkowo unikaj konieczności ingerowania w strukturę swoich włosów, jeśli nie musisz to ich nie farbuj, ani nie prostuj regularnie!

Olejek rycynowy

To jeden z magicznych środków, który wspomaga wyrastanie nowych włosów, wpływa pozytywnie na skórę głowy, a także wpływa pozytywnie na kondycję włosów, które jeszcze mamy na głowie.

Regularne wcieranie sobie olejku rycynowego we włosy może przynieść nam upragnione rezultaty i w krótkim czasie zaobserwujemy wzrost nowych włosów oraz poprawę kondycji tych obecnych. Olejek rycynowy kupisz w aptece, należy on do bardzo tanich środków, które wspierają leczenie w medycynie alternatywnej.

Peeling skóry głowy

To kolejny sprawdzony sposób na stymulację cebulek włosów, które nie rosną już z taką prędkością jak niegdyś. Regularne peelingowanie skóry głowy również zadba o naszą skórę, pozwoli pozbyć się martwego naskórka, a także wpłynie na jakość naszych włosów.

Peelingowanie skóry głowy można przeprowadzać w domu za pomocą peelingów enzymatycznych, które możemy zrobić samodzielnie z udziałem sody oczyszczonej i ulubionych dodatków w postaci owoców lub olejków.

Przeczytaj też: http://cowmiescie.pl/jak-dbac-o-flore-bakteryjna-pochwy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here