Czy drzwi dębowe to najlepszy wybór dla domu?

Wybór drzwi dębowych do domu podyktowany jest ich trwałością. Ten gatunek drewna pozwala na tworzenie masywnych drzwi, które będą służyć na długie lata. Jednak jakie drzwi dębowe będą najbardziej odpowiednie? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Przede wszystkim, jeśli jest się na etapie budowy domu trzeba zadbać o to by otwór drzwiowy, po zamontowaniu ościeżnicy był jak najszerszy i pozwalał na swobodny ruch, a także przenoszenie większych rzeczy takich jak meble. Należy dokładnie określić ich wysokość. Drzwi powinny zapewniać odpowiednią izolację termiczną, dlatego istotny jest współczynnik przenikania ciepła. Ważne aby nie był zbyt wysoki i nie przekraczał 2,6 W/m2K. Drzwi, które posiadają uszczelkę na ościeżnicy są cichsze i zapewniają lepszą izolację akustyczną, a także termiczną.

Dlaczego warto wybierać drzwi dębowe?

Poza trwałością cechuje je ponadczasowość. Nie można powiedzieć, że takie drzwi kiedykolwiek wychodzą z mody. Kolejną ich zaletą jest możliwość dopasowania kolorystycznego do preferencji, stylu domu, a także koloru elewacji czy okien. Głębszy lub inny odcień drewna dębowego można uzyskać poprzez naturalne oleje do drewna. Najważniejszą zaletą drzwi dębowych jest jednak to, że nie powodują strat ciepła. Tym samym w zimie łatwiej utrzymać pożądaną temperaturę na dłużej, co przekłada się na płacenie znacznie niższych rachunków za energię. To sprawia, że są najczęściej wybieranymi drzwiami spośród oferty drzwi drewnianych.

Drzwi dębowe dobrze komponują się ze szkłem

Efektowne przeszklone drzwi dębowe można zestawić ze szklaną szybą, która dodatkowo może być zdobiona czy też wykonana techniką witrażową. Takie drzwi są wspaniałą ozdobą domu i doskonale mogą komponować się oknami ze szprosami. Takie modele można znaleźć na dubinski.com.pl. Wspaniałe rzeźbione drzwi dębowe mogą być wizytówką każdego domu urządzonego w klasycznym stylu. Warto wybierać modele pasujące do elewacji i okiennic, bądź kontrastujące z nimi. Takie połączenia zawsze się sprawdzają, niezależnie od wybranego stylu architektonicznego, w którym został wykonany dom.

www.wypaplani.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here