Gourmand to stosunkowo nowa rodzina zapachów perfum, istnieje bowiem dopiero od lat dziewięćdziesiątych, w związku z czym niewiele domów perfumiarskich zdecydowało się wprowadzić je do swoich kolekcji. Jednak ich rosnąca popularność pozwala sadzić, iż już wkrótce może się to zmienić.
Czym w ogóle jest Gourmand? To zapachu imitujące zapach… słodyczy. Można więc znaleźć wśród nich nuty imitujące czekoladę, marcepan, toffi, a nawet- watę cukrową. Próba odtworzenia smaku łakoci w perfumach skutkuje bardzo słodkim i lekkim zapachem. Z tego też tytułu gustują w nich raczej tylko kobiety- pozwala nakreślić styl młodej, uroczej i beztroskiej dziewczyny; z tego powodu wybierają je głównie kobiety młode.
Słodkim, czekoladowym nutom często towarzyszą nuty kwiatowe i owocowe- które tylko podkreślają słodycz nuty głównej. Mogą to być gruszki, jagody, śliwki, żurawina- więc owoce często spotykane w deserach i właśnie z łakociami się kojarzące. Jeśli chodzi o kwiaty- to również królują zapachy słodkie- róża, jaśmin i, oczywiście- kojarzona z ciastami i deserami- smakowita wanilia.
Ze względu na fakt, iż Gourmand jest dopiero odkrywany- perfum czerpiących z tej rodziny jest jeszcze stosunkowo niewiele. Z tego też powodu często zarzuca się im wtórność i małą różnorodność. Nie sposób zaprzeczyć, że obecnie stanowią one jeszcze swoisty eksperyment, próbę zaklęcia smaków w zapachu, jednak powoli zdobywają coraz większą popularność, pojawiają się coraz to nowe, i coraz to śmielsze próby. Zapachy roztaczające wokół siebie nuty pianek marshmallow, czy lukrecji to wciąż rzadkość, ale powoli zdobywają swoją nisze na rynku perfumeryjnym i może się okazać, że wkrótce wszystkie liczące się domy będą musiały przedstawić własną wersję smakowitego zapachu.

www.zdrowietiens.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here