Noże dla myśliwych

Akcesoria dla myśliwych to bardzo szeroki temat. Można wśród nich znaleźć różnorodne elementy wyposażenia, zaczynając od lornetek, a na nożach kończąc. Te ostatnie to przedmioty wręcz niezbędne, dlatego tak ważne jest, aby wybrać naprawdę zaufany model. Przyjrzymy się bliżej kilku propozycjom.

Niezawodny nóż myśliwski? Nie tylko dla myśliwych

Gdy kupujemy po raz pierwszy wyposażenie myśliwskie, nóż znajduje się praktycznie na czele tej listy. Jest bowiem niezbędnym, drugim zaraz po broni elementem ekwipunku, bez którego żaden miłośnik polowań nie wybierze się do lasu. Dlaczego?

Przede wszystkim nóż myśliwski służy do oprawiania zwierzyny. Nie ma niczego tak potrzebnego, jak on, ponieważ po prostu nic nie jest w stanie go zastąpić. Jednak nie tylko to jedno zadanie może spełnić – równie przydatny będzie w chwili, w której potrzebna będzie drobna naprawa jakiegoś elementu, czy struganie kawałka drewna.

Z tych wszystkich względów, może on zostać wykorzystany nie tylko przez myśliwych. Jako narzędzie przydatne do drobnych prac przyda się także miłośnikom innych aktywności, które rozgrywają się w lesie. Długa piesza wycieczka, nocleg pod namiotem, a może survival? W każdym z tych przypadków nóż może być pomocny. Dlatego nie tylko osoby zajmujące się polowaniami, ale też inni miłośnicy wypraw do lasu powinni się w niego zaopatrzyć.

Stała głownia czy nóż składany?

To pytanie bez wątpienia zadaje sobie każdy, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z myślistwem. Czy lepszy będzie prosty nóż ze stałą głownią, czy może warto sięgnąć po poręczny, składany model? Każdy z nich ma swoje zalety, dlatego w zależności od tego, na czym bardziej nam zależy, powinniśmy wybrać odpowiedni model.

Nóż ze stałą głownią zazwyczaj ma większy rozmiar i wymaga posiadania odpowiedniej pochwy, która zabezpieczy jego ostrze. Jednocześnie jednak jest bardzo wygodny i łatwy w użytkowaniu, zwłaszcza w nagłych sytuacjach, które czasami zdarzają się w lesie. Co więcej, nóż ze stałą głownią jest bardziej odporny na bród, ponieważ po prostu nie ma w nim żadnego miejsca, do którego mógłby się dostawać. Niemniej istotna będzie też jego odporność – będąc wykonanym jako jednoczęściowy element nie grozi wyłamaniem głowni nawet przy najbardziej wymagających pracach. Co za tym idzie, nie grozi urazem dłoni, jaki mógłby nastąpić w wyniku uszkodzenia głowni.

Noże składane to z kolei wygoda w postaci mniejszej ilości miejsca, jakie zajmują. Każdy z nich w całości chowa ostrze, dzięki czemu jest ono zabezpieczone i nóż nie wymaga używania kabury. Zazwyczaj może być noszony nawet luzem, na przykład w kieszeni czy plecaku. Niektóre z modeli wyposażone są także w poręczny klips, umożliwiający jego przypięcie w najwygodniejszym miejscu.

Niestety, noże składane, jak zostało już wspomniane, często są bardziej narażone na uszkodzenia lub zabrudzenia w miejscu składania, co przyczynia się do ich odrobinę trudniejszego użytkowania. Jednak zadbany, zawsze starannie oczyszczony model składany bez wątpienia będzie również spełniał swoje zadania podczas polowania czy wyprawy.
Niezależnie od tego, jaki model cię interesuje, różnorodne noże do oprawia zwierzyny znajdziesz na stronie dolasu.pl. Szeroki wybór i ciekawe nowości, zarówno wśród składanych modeli, jak i tych wyposażonych w stałą głownię na pewno pozwolą ci znaleźć odpowiedni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here