Skoki spadochronowe to sport, który dostarczy nam mocnych wrażeń i podnosi adrenalinę. Jest to idealny sposób spędzania wolnego czasu. Osoby, które pasjonują się takimi ekstremalnymi sportami z pewnością nie raz myślały już o wykonaniu kursu. Samodzielne skoki coachowane wymagają jego ukończenia.

Kurs spadochronowy

Po tym, jak zdecydujemy się na rozpoczęcie szkolenia, musimy przystąpić do trzech etapów. Pierwszy zawiera wiedzę teoretyczną. Tutaj kursant uczy się zasad bezpieczeństwa, reguł skoków czy budowy spadochronu. Poznaje również ogólne zasady praw lotniczych podstawowe informacje z zakresu meteorologii.

Skoki takie pozwolą nam wykonywać skoki spadochronowe samodzielnie. Szybko zdobędziemy odpowiednie umiejętności i wykonamy nasz pierwszy, samodzielny skok. Kiedy już zakończymy teoretyczną część kursu, możemy przystąpić do części praktycznej. Nie można pomijać teorii, ponieważ to ona pozwoli nam w pełni zrozumieć część praktyczną i jest jej nieodłączną częścią, bez której nie ukończymy kursu w pełni.

Gdzie udać się na kurs?

Skoki coachowane są obecnie organizowane w wielu miastach. Nie powinniśmy więc długo szukać odpowiedniej firmy. Aby znaleźć tą najlepszą i odrzucić pozostałe propozycje, najlepiej będzie skorzystać z internetu i zapoznać się z opiniami innych klientów a także z ofertą danej firmy i cenami, jakie ustala.

Na początku nasze skoki odbywać się będą w towarzystwie instruktorów, jednak gdy wykonamy odpowiednią ilość skoków będziemy mogli wykonywać je samodzielnie. Taka czynność jest potrzebna ze względu na poziom doświadczenia instruktorów. Bez ich pomocy początkujący skoczek nie poradziłby sobie z ułożeniem ciała czy z techniką podczas lotu. Dodatkowo instruktorzy pomogą wyeliminować potencjalne błędy i pomóc nam oddawać skoki jeszcze lepiej.

Świadectwo skoków

Jeśli zakończymy kurs, możemy zdecydować się na specjalny egzamin. Musimy jednak odbyć 50 skoków i dopiero wtedy jesteśmy dopuszczeni do jego odbycia. Co daje tego typu egzamin? Przede wszystkim otrzymujemy specjalne świadectwo kwalifikacyjne, co sprawia, że stajemy się tym samym właścicielami państwowej licencji do wykonywania skoków.

Jeśli wciąż chcemy doskonalić swoje umiejętności spadochroniarskie, możemy skorzystać z innych ofert, jakie ma dla nas nasza szkoła spadochroniarska. Skoki coachowane to niezła zabawa i niesamowite emocje, których nigdy nie zapomnimy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here