Sprawny rower

Każdego dnia w atmosferę poprzez działanie silników samochodów wyzwalają się ogromne ilości dwutlenku węgla. Jest to bardzo szkodliwe dla życia na Ziemi. Naukowcy mówię, że poprzez wzrost rozwoju przemysłu obserwujemy pierwsze skutki efektu cieplarnianego. Wzrost temperatury na całym globie w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat był równy dwóm stopniom w skali Celsjusza. W skali globu to bardzo dużo. Dlatego władze państw zaczęły promować alternatywne środku transportu. Możemy zaobserwować rozwój kolei, jeździć coraz więcej nowoczesnych składów. Pociągi jeżdżą częściej i szybciej a wygoda z jazdy jest o wiele większa. Z bardzo ciekawą inicjatywą wyszły naprzeciw mieszkańcom, władze Wrocławia. Umieścił kilkadziesiąt stacji na rowery, stworzył prosty użytkowaniu system obsługi i udostępniły kilka tysięcy rowerów do użytkowania. Przejazd rowerem do dwudziestu minut jest darmowy. Więc gdzie jest haczyk? Trzeba wpłacić na konto użytkownika 10 złotych, aby móc korzystać z aplikacji. Natomiast jeśli będziemy używać roweru przez więcej niż 20 minut, to z naszego konta zostanie pobrana opłata za nadmiarowy czas. Jest jeszcze jedna kluczowa sprawa, aby korzystać z aplikacji potrzeba minimum 10 złotych na koncie.

Aby jazda rowerem była bezpieczna, musi być on sprawny w 100%. A co znaczy, że rower jest sprawny? Ma niespawaną ramę. Ma nowe opony oraz koła, ma sprawne hamulce oraz nasmarowany łańcuch. Jest ogólnie utrzymany w porządku oraz regularnie serwisowany przed sezonem. Czyszczenie roweru po sezonie jest również bardzo ważne, aby zakonserwować części na czas zimy.

Jak wygląda czyszczenie łańcucha rowerowego?

Pierwszą sprawą jest to, w jakim typie roweru używamy łańcuch. Czy jest to rower górski, czy szosowy a może miejski? W każdym z nich łańcuch zużywa się w innym stopniu, zależne jest to również od ilości użytkowania. Aby łańcuch był w odpowiedniej kondycji, musimy go regularnie czyścić z piasku i innych brudów, które bardzo łatwo do niego przylegają. Służą do tego specjalistyczne maszyny. Maszyna taka czyści łańcuch oraz smaruje go.

Teraz już wiemy jak czyszczenie łańcucha rowerowego, przy pomocy maszyny do tego przeznaczonej.

www.kmhs.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here