W Polsce mieszkania sprzedają się jak świeże bułeczki. Chociaż deweloperzy budują ich coraz więcej, popyt stale rośnie. Część kupujących wybiera je dla siebie, inni z kolei traktują je jako inwestycję. W związku z tym trudniej o nowe i gotowe mieszkania na sprzedaż w największych miastach Polski.

Podpisanie umowy już na pierwszych etapach budowy osiedla mieszkaniowego, czyli kupienie „dziury w ziemi”, wiąże się z wieloma niedogodnościami. Przede wszystkim musimy przez długi czas oczekiwać na to, aż mieszkania będą gotowe do odbioru. Zajmuje to często od kilkunastu do kilkudziesięciu miesięcy.

Zakupienie mieszkania gotowego i nowego to bardzo kusząca propozycja – możemy zobaczyć je przed podpisaniem umowy i dopiero potem zadecydować, czy chcemy je zakupić. Jednak takie lokale są coraz rzadziej spotykane.

Gdzie szukać mieszkań nowych i gotowych na sprzedaż?

Jeśli poszukiwane są gotowe do odbioru mieszkania sprzedaż Poznań oraz w innych dużych miejscowościach, powinniśmy przede wszystkim przygotować się na ograniczony wybór.

Mieszkania nowe i od razu gotowe do zakupienia to przede wszystkim te, które z jakichś powodów nie przypadły do gustu kupującym. Zaliczają się do nich przede wszystkim mieszkania dość duże, mające powyżej 70 metrów kwadratowych, które są także dość drogie. Również mniejszym powodzeniem cieszą się mieszkania położone na parterze – wynika to głównie z faktu, że są one mniej bezpieczne od mieszkań na piętrach. Ponadto ważna jest również kwestia rozkładu – mieszkanie niezbyt atrakcyjne pod tym względem, mało funkcjonalne, również nie będzie wzbudzało zainteresowania klientów.

Nowe i gotowe do odbioru? Zapytaj o obniżkę!

Jeśli jakieś mieszkanie nie sprzedaje się przez dłuższy czas, deweloperzy często stosują wtedy obniżki, które mają przyciągnąć klientów. Gdy deweloper nie zastosował takiej obniżki, możemy zapytać o nią samodzielnie – czasami uda się ugrać dodatkowy rabat na mieszkanie czy na miejsce na parkingu lub w garażu podziemnym.

Warto jednak spieszyć się z decyzjami – nowe i gotowe do odbioru mieszkania wyprzedają się coraz szybciej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here