Dom to strefa, którą chcemy urządzić w sposób komfortowy, użyteczny i odpowiadający naszym gustom. Dzięki dywanom łatwo uzyskać taki efekt na różne sposoby. Dywan może być gładki, wzorzysty, z motywem skomplikowanym czy geometrycznie prostym. Każdy stanowi świetny element aranżacji wnętrza.

Dywan – tylko ozdoba czy funkcjonalny element?

Dywany – niegdyś ręcznie tkane przez koczowników w Środkowej Azji – miały swoją konkretną funkcję: chroniły przed chłodem i były łatwe do złożenia, co dawało możliwość szybkiego przeniesienia obozowiska. Już wtedy zauważono estetyczny aspekt dywanów. Zaczęto postrzegać je jako ozdobę szałasu. Początkowo dywany ozdabiano motywami geometrycznymi, lecz wraz z rozwoje tkactwa wzornictwo ewoluowało. Zmienił się także sposób myślenia o dywanie jako elemencie wystroju.

Co daje pojawienie się dywanów we wnętrzu?

Dziś dużo mówi się o aranżowaniu wnętrza. Pomieszczenie, w jakim przebywamy na co dzień, ma duży wpływ na nasze samopoczucie, więc warto zwrócić uwagę na to, by nasze mieszkanie stanowiło prywatną strefę. Nowoczesne technologie produkcyjne dywanów dają gwarancję, że są one trwałe i spełniają swoje funkcje dużo lepiej, niż kiedyś. Robione są z materiałów ekskluzywnych czy wysoce odpornych na ścieralność, w zależności od tego, jaką funkcję mają spełnić. Jako element mobilny ułatwią samodzielne urządzanie przestrzeni. Dywany to akcesoria, które zadowolą zarówno zwolenników klasycznego wnętrza, jak i surowej, często minimalistycznej przestrzeni.

Prosto czy klasycznie – jaki dywan wybrać?

Proste surowe wnętrze z gładkimi ścianami i stonowanymi meblami idealnie połączy się z barwnym, wzorzystym dywanem. Stanie się on wówczas centralnym punktem aranżacji. Przestrzeń klasyczna bogata w ozdobne meble i kolory warto łączyć z gładkimi dywanami – te o jasnych barwach spowodują, że mieszkanie będzie rozświetlone, a przestrzeń optycznie powiększona.

Ozdobienie podłogi dywanem to idealny pomysł dla miłośników wnętrz, w których dużo się dzieje. Wszystkie te przypadki zastosowania dywanu spowodują, że wnętrze stanie się przytulne i chętnie będziemy do niego wracać.

Pięknie i praktycznie – co daje dywan we wnętrzu?

Aranżowanie wnętrz to nie tylko sztuka ozdabiania. Przede wszystkim nasz pomysł musi być praktyczny. Umieszczenie dywanu na podłodze tłumi odgłos kroków i podnosi poziom bezpieczeństwa – co staje się istotnym argumentem, gdy w domu mieszkają dzieci. Urządzając pokój dla dziecka warto pomyśleć o dywanie wykonanym z miękkich włókien. Wnętrze będzie nie tylko przytulne, ale także przystosowane do zabawy.

Dzięki dywanom mieszkanie w szybki sposób może stać się przytulne, designerskie i praktyczne. Szeroki oferta dywanów o różnych wzorach umożliwia dopasowanie ich do każdego wnętrza.  Różne propozycje można znaleźć na stronie internetowej http://www.komfort.pl/pl/Dywany/c/d  . Dywany pomagają szybko i łatwo zmienić aranżację wnętrza. Mnogość wzorów pomaga dobrać je do stylu, w jakim utrzymany jest cały dom. Jest to ponadczasowy element wyposażenia, który dodaje ciepła i charakteru nawet najprostszym pomieszczeniom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here