kot

Każdy właściciel kota mieszkającego w domu doskonale zdaje sobie sprawę z konieczności zakupu żwirku do kuwety. Dla początkujących fanów mruczących futrzaków ogromny wybór produktów może być jednak dość przytłaczający. Już odrobina podstawowej wiedzy wystarczy, żeby zakupy w sklepie zoologicznym przestały być wyzwaniem. Sprawdź, czym warto kierować się podczas poszukiwań idealnego żwirku dla kota.

Preferencje kota

W przypadku wyboru żwirku bardzo ważną kwestią mogą okazać się preferencje zwierzaka. Choć wielu właścicieli lubi bardzo praktyczny i wydajny granulat z silikożelu, to jednak niektóre koty nie akceptują tego rodzaju podłoża. Ma to związek z tym, że żwirek silikonowy nie przypomina zbytnio naturalnego podłoża. W takiej sytuacji można wypróbować np. żwirek bentonitowy, który nieco bardziej jest zbliżony do warunków, w jakich swoje potrzeby załatwiają koty żyjące na wolności.

Sporą popularnością cieszą się obecnie również ekologiczne żwirki dla kota. Wbrew pozorom nie ma to związku jedynie z modą na ekoprodukty. Zazwyczaj takie wypełnienie kuwety jest wykonane z drewna i ma przyjemny zapach zarówno dla kota, jak i dla jego właścicieli. Ponadto naturalna struktura drewna może sprawić, że zwierzak poczuje się komfortowo i szybko przestanie załatwiać się poza kuwetą.

Praktyczność

Podczas poszukiwań idealnego żwirku na pewno warto nieco poeksperymentować. W ten sposób można znaleźć produkt, który będzie odpowiadał zarówno potrzebom kota, jak i preferencjom właścicieli. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na kwestie związane z łatwością utrzymania w czystości kuwety i domu, a także pochłanianiem nieprzyjemnych zapachów. Ponadto ważne jest również to, w jaki sposób można zutylizować zużyty żwirek.

Z maskowaniem przykrego zapachu świetnie radzą sobie wysokiej jakości żwirki silikonowe i bentonitowe z oferty sklepu online AquaelZoo.pl. Na dodatek te drugie często są dostępne w różnych wersjach zapachowych, co dodatkowo pomaga w utrzymaniu w domu przyjemnego zapachu. Z kolei ekologiczny żwirek drewniany jest biodegradowalny, dzięki czemu po zużyciu można go wyrzucić na kompost.

Wydajność

Jednym z najbardziej wydajnych produktów dostępnych na rynku jest żwirek silikonowy. Ma to związek z jego wyjątkową chłonnością wilgoci. W ten prosty sposób kuweta pozostaje dłużej czysta, co umożliwia przedłużenie odstępów między wymianą zawartością kuwety. Ponadto zmiana koloru produktu sygnalizuje, że najwyższy czas pozbyć się żwirku i wsypać do kuwety kolejną porcję granulek. Dobrej jakości żwirki bentonitowe i drewniane również są wydajne.

Jednak nie tylko rodzaj żwirku ma wpływ na jego wydajność. Z całą pewnością należy unikać tanich produktów niesprawdzonych marek. Worek takiego żwirku może mieć atrakcyjną cenę, ale ze względu na niską jakość wyrobu konieczne będzie częstsze wymienianie zawartości kuwety. W rezultacie może okazać się, że z pozoru droższy produkt jest w rzeczywistości tańszy, ponieważ zwyczajnie starcza na dłużej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here